Uudis

Hindadega löövasse Eesti kindlustusühistusse saab investeerida veel kolm kuud

Uus kindlustusühistu kogub raha juuni lõpuni.Foto: Shutterstock

Aasta alguses oma plaanidest teada andnud Eesti Kindlustusühistu ÜKS pikendab kapitali kogumise perioodi kolme kuu võrra.

Kindlustusühistuid pole Eestis tegutsenud juba 80 aastat, ent jaanuari lõpus sai teatavaks, et üks seesugune on turule tulemas – nime ÜKS kandev ettevõtmine plaanib mitmes valdkonnas hinnad alla lüüa, näiteks kodukindlustus peaks tublisti odavamaks minema.

Turule tulemiseks kogub firma kapitali, millesse saab panustada ning hiljem kasu ning ka soodsamaid kindlustushindu saada igaüks. Kindlustusühistu eripäraks on nimelt, et kõik ühistu liikmed on võrdselt ühe häälega ka ühistu omanikud. Täpsemalt saab lugeda siit.

Nüüd teatas ÜKS, et märtsis alanud eriolukord ja seetõttu tekkinud majanduslik ebakindlus on negatiivselt mõjutanud kindlustusühistu osakapitali panustamist. Esialgu kaheks kuuks planeeritud kapitali kogumine on Eesti Kindlustusühistu ÜKS nõukogu otsusega pikendatud kolme kuu võrra – osakapitali sissemakseid saab teha kuni juuni lõpuni.

Raha paigutada saab alates 100 eurost

Kapitali panustama on oodatud kõik Eestimaa eraisikud ja ettevõtjad, kelle jaoks on oluline rohkem rikkust Eestisse jätta ning saada osa soodsamatest kindlustuslahendustest. Eraisik saab panustada alates 100 eurost ning ettevõte 500 eurost, dividende hakkab ühistu jagama neljandast tegevusaastast.

Taasiseseisvunud Eesti esimese kindlustusühistu nimega Eesti Kindlustusühistu ÜKS asutajaliikmeteks on Eesti Omanike Keskliit, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Korteriühistute Liit, Eestimaa Talupidajate Keskliit, Tartu Hoiu-Laenuühistu, Eesti Jahimeeste Selts, Eesti Aiandusliit, Eesti Akordioniliit, lisaks kaks ettevõtet ning 13 eraisikut.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.