Uudis

Hinnavõrdlus: mis kaup on Aliexpressis võrreldes Eesti e-poodidega kolm korda soodsam?

Aliexpress.Scanpix

Hind on mõistagi ostukoha valimise juures pea kõige tähtsam faktor ja seega pole ime, miks paljudele eestimaalastele Aliexpress nii väga meeldib: Hiina veebikaubamaja võib vahel üllatada päris heade hindadega.

Aga kui palju selles tõtt on, et Eesti poed viskavad täpselt samale kaubale võrreldes Aliexpressiga mitmekordse juurdehindluse otsa? Rahageenius uuris järele.

Üldiselt pole mingi saladus, et Aliexpressis on igasugu-pudi padi Eesti poodidega võrreldes kõvasti odavam. Telefoniümbriste, laadijate, adapterite ja muu säärase puhul võid peaaegu kindel olla, et Hiinast saab kaupa odavamalt. Üldiselt näeb juba põgusal ülevaatusel, et Aliexpressis jäävad näiteks telefoniümbriste hinnad 1-5 euro kanti, Eestis aga üldiselt üle kümne euro.

Ent kuidas on lood konkreetsete brändidega?

Tuntud mängurihiir Razer Deathadder maksab Aliexpressis soodukaga 24 eurot, Eestis aga soodukaga 80 eurot. Mitmekordne vahe. Samas näiteks Logitechi G102 hiir on põhimõtteliselt sama hinnaga, mis Eesti e-poes.

Või näiteks KUULAA 10000mAh akupank, mis maksab Aliexpressis soodukaga 9 ja 11 euro vahel ja tavahind oleks 17,5-21 eurot. Eestis saaks sama akupanga hetkel Luutari e-poest 19 euroga.

Vaatame ka elektroonikast kaugemale. Kes näiteks jalatseid tahab, siis on Aliexpresssist võimalik ka brändikaupa leida kolm korda odavamalt kui seda Eesti poodides.

Aga kas Aliexpressis on kõik odavam ja Eesti müüjad panevad toodetele alati mitmekordse juurdehindluse otsa? Mitte päris. Kui otsida viitsid, siis leiab odavamat kaupa ka Eestist. Näiteks see lihtne HP sülearvutitele mõeldud hiir, mis Aliexpressis maksab 19 eurot, Eesti veebipoes aga vaid 14 eurot.

Või näiteks Samsungi 500GB väline ketas, mille eest pead maksma Eestis tavahinnaga 119 eurot, Aliexpressis aga 112 eurot. Tõsi, Aliexpressis on praegu tootele hea soodustus ja seega saad selle ikkagi Hiinast odavamalt kätte.

Üks asi, mis siin Aliexpressi kasuks mängib, ongi soodukad: Aliexpressis on aasta läbi allahindluskampaaniad ja kalender on selles osas neil väga tihe. Juba 11. novembril algab suur Hiinas suur ostupüha, mil võib kaupa veel odavamalt saada.

Mis aga Eesti poodide juurdehindlusesse puutub, siis siin üldist reeglit pole. Jah, Hiinast võib leida sama kaupa kolm korda odavamalt, kuid kui põhjalikult otsida, siis näeb ka kaupa, mis on hoopis siinmail odavam. Kuid seda üldiselt mitte kolmekordselt.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.