Uudis

Hinnavõrdlus paljastab: mis toidukaubad on Soome kauplustes Eestiga võrreldes palju soodsamad?

Ostukäru.PM / Scanpix Baltics

Eurostati statistika räägib, et Soome on Eestist kallim riik ja see peab paljude toodete puhul ka paika. Kuid eks aja jooksul on tulnud ka šokeerivaid uudised, et Soomes on Eestist odavam õlu, diisel ja isegi Soome kurki müüakse odavamalt kui Eesti oma.

Panime kokku väikese nimekirja toodetest, mille eest maksad Eestis kõvasti rohkem kui kõrge elatustasemega põhjanaabrite poodides. Mõistagi pole see väitmaks, et Soomes on nüüd odavam elada, kui Eestis, lihtsalt väike juhend, mis aitab ehk paremini tooteid valida. Või satud näiteks Soome ja siis tead, mida sealt hulgi kaasa osta.

Näiteks maksab Soome Prismas Valio 80% rasvasisaldusega poolekilone või 2,85 eurot, Eestis pead aga pisut soolasema Valio või eest välja käima tervelt 6,29 eurot.

Samuti on suur vahe Valio Oltermanni juustul, Eestis maksad 500g eest 5,59 eurot, Soomes tervelt kilo eest vaid 3,38.

Konkreetselt Prisma näitel võib veel võrrelda nende oma kaubamärgi Rainbow hindu, kus mõnel puhul on Soomes neid osta märksa odavam kui siin. Näitena kasvõi apelsinimahl, Soomes 0,79 eurot, Eestis 0,99. Või koorejuust, mis on põhjanaabrite juures hinnasildiga 3,75 eurot, siin aga 5,99 eurot.

Eestis on ka üllatavalt kallis kookospiim, Selveris ja Coopis pead Santa Maria kookospiima eest välja käima 2,79 eurot, Soome K-Citymarketis aga vaid 2,29 eurot.

Ka kohvihinnad paistavad põhja pool soodsamad olevat, näiteks Löfsbergi 500-grammised kohvid maksavad enamasti kuskil 4,15 eurot, Eesti poodides pead sama kohvi eest välja käima üle 5 euro (Eesti Prismas küll veidi vähem, aga siiski rohkem, kui Soomes).

Miks Soomes siis teatud tooted odavamad on? Esiteks on oluline meeles pidada, et Soomes kehtib toidukaupadele käibemaksumäär 14%, Eestis on see aga 20%. Samuti, nagu ülaltoodud nimekirjast märgata, on paljude toodete puhul tegu just Soome tootjate kaubaga.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.