Hispaania hakkab vaesematele kodanikele kuupalka maksma

Töökoha vahetajad ootavad palgalisa.Shutterstock

Hispaania valitsus plaanib sel nädalal viia jõusse programmi, mille raames hakkavad vaesemad pered riigilt kodanikupalka saama. Kokku puudutab see ligi 850 000 majapidamist ja riigile läheb see maksma 3-3,5 miljardit eurot.

Kodanikupalgast on koroonakriisi ajal räägitud palju, kuid Hispaania on esimene riik Euroopas, mis selle ka päriselt käima lööb. Tõsi, päris kodanikupalk see pole, sest palka hakkavad saama vaid vaesemad majapidamised, mitte kõik kodanikud.

Kui eurotsoonis on keskmiselt 17 protsenti kodanikest vaesusriskis, siis Hispaanias elab vaesusriskis 21,5 protsenti elanikest. Programm ongi mõeldud vaesuse vastu võitlemiseks.

See pole veel täpselt selge, kuidas Hispaania täpsemalt kodanikupalka jagama hakkab ja millised on tingimused. Kuid välja on öeldud, et kodanikupalka makstakse 462-1015 eurot kuus, olenevalt majapidamise vara väärtusest ja sissetulekutest. Palka makstakse samuti majapidamisele, mitte üksikisikule, kirjutab El Pais.

Hispaania valitsus on rõhutanud, et programm pole mõeldud ajutise lahendusena, vaid jääb regulaarseks meetmeks. Et julgustada tööotsinguid, jääb nimetatud kuupalk alles ka siis, kui inimene töö leiab.

Riigile läheb see maksma 3-3,5 miljardit eurot ja kokku puudutab programm 850 000 majapidamist ehk umbes 2,3 miljonit inimest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.