Uudis

Hoiatav juhtum: panga e-kirja eiramine tõi kaasa kontole ligipääsu kaotuse

Panga e-kirja eiramine võib tähendada sammude seadmist kontorisse.Foto: Scanpix

Kui pank tahab teada sinu täpseid kontaktandmeid, siis on mõistlik neid ka pangaga jagada, sest vastasel juhul võib saada väga ebameeldiva üllatuse osaliseks. Näiteks võib juhtuda, et enam ei pääse internetipanka oma rahaasju ajama.

Nii juhtus ühe SEB panga pikaajalise kliendiga, kes oli vahejuhtumist vägagi nördinud.

“Ma nii huvi pärast küsin kas kuu on mõistlik tegutsemisaeg, kas internetipanga kinni keeramine on mõistlik sanktsioon ja kas meeldetuletuse asemel karistusest teatamine on mõistlik? Siiralt, 20 aastat klient,” postitas ta Twitterisse.

SEB oli kuu varem saatnud teate, milles paluti kliendil oma andmeid uuendada. Kuna andmeid ei uuendatud, siis ei pääsenud ka klient enam panga e-kanalitesse.

“Selleks, et oma klientidele erinevates olukordades võimalikult suurt tuge pakkuda, neid kaitsta ja turvalisus tagada, on oluline teada, kuidas nendega kõige kiiremini ühendust võtta,” selgitas asja panga kommunikatsioonijuht Julia Piilmann.

Tema sõnul on hädavajalik, et kliendiandmed oleksid õiged ja ajakohased ning tegemist on tavapärase protsessiga. Kui meeldetuletustele ei reageerita, on pank õigusaktidest lähtudes sunnitud arveldusteenuste kasutamist piirama.

“Teavitus ega internetipanga kasutamise piiramine ei tähenda kaugeltki kliendisuhte kahtluse alla seadmist, vaid vajalikku meeldetuletust kas internetipangas või kontoris oma andmed uuendada,” lisas Piilmann.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.