Uudis

Hotellipidaja: Eesti siseturismile paistab tegelikult väga hea suvi

Üks võitjaid on loodusturism, aga mitte ainult.Foto: Shutterstock

Rakveres hotelli pidava Maris Nõgu sõnul ootab siseturismi tõenäoliselt hea suvi, sest piirid on kinni ja eestlastel polegi muud alternatiivi kui kodumaad avastada.

Nõgu, kes tegutseb ka kõrgkooli Mainor turismi- ja restoraniettevõtluse erialajuhima, märkis, et kuu tagasi kukkusid ära kõik poole aasta broneeringud, mis hakkavad nüüd vaikselt taastuma.

“Päris selge, et inimesed sõidavad sel suvel mööda Eestit ringi ja otsivad siinseid avastamata kohti rohkem kui kunagi varem,” ütles ta.

Keegi ei suuda tema sõnul kogu suve nelja seina vahel veeta ning otsitakse võimalusi puhkamiseks. “Isegi kui piirid avatakse, siis suur osa inimestest lihtsalt ei julge välismaale sõita,” märkis ta.

See on aga siseturismile suur võimalus, et eestlased otsivad masside vältimiseks suurte spaahotellide kõrval üles ka väiksemad kohad ja turismitalud. “Tallinna ümbruses on selgelt näha, et näiteks loodusturism juba on tõeliselt aktiivne,” rääkis Nõgu.

Paljud võidavad

Siseturism võib tema hinnangul hakata ka varasemast teistpidi toimima. Näiteks tulevad inimesed kaugematest kohtadest Tallinna avastama, mis aitaks Airbnb-pidajaid.

“Eesti turismiettevõtjad valmistuvad aktiivseks hooajaks. Aega on praegu üle, teen ise oma hotellis suveks remonti ja sama näen seda ka paljudes teistes kohtades. See näitab, et ettevõtjad usuvad, et turismihooaeg ei jää soiku. Paljud võidavad, aga eks on ka neid, kes on raskustes,” rääkis Nõgu.

Praegu püsivad spaahotellide hinnakirjad tema sõnul endisel tasemel. “Suuremate hotellide omanikud loodavad, et turism lähiriikidest taastub. Sõltuvalt lähiriikidele piiride avamisest võib soomlaste kõrval siia sattuda rohkem lätlasi. Samas jäävad ilmselt Vene turistid piirangute tõttu see hooaeg tulemata,” prognoosis Nõgu.

Ka sündmusturundusfirmadele paistab tema sõnul lootus ja uued võimalused. “Kui suuri avalikke pidusid ilmselt see suvi ei toimu, siis kasvab selgelt nõudlus väiksemate, piiratud arvuga sündmuste vastu. Määramatuse risk on muidugi olemas, aga julgemad kindlasti planeerivad,” ütles hotellipidaja ja õppejõud.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.