Uudis

Hulk Eesti firmasid otsivad praegu õmblejaid, palk on päris hea

Sangari õmblustsehh Tartus. Pilt on illustratiivne.Foto: MARGUS ANSU EESTI MEEDIA / Scanpix

Rõivafirma Baltika andis eelmise aasta lõpus teada, et paneb oma õmblusäri kinni ja koondab pea 300 töötajat – Eestis olevat tootmine lihtsalt liiga kallis. Paljud teised firmad õmblevad siiski Eestis edasi ning otsivad ka töötajaid.

Peaministripalka õmblejad Eestis ei teeni, ent tihtilugu üle miinimumi küll. Statistikaameti andmetel oli Eestis teises kvartalis ehk aprillist juuni lõpuni kokku umbes 2500 õmblejat, mediaanpalk – ehk sama palju on rohkem ja vähem saajaid – oli 712 eurot. Miinimumile teeb see 130 euroga ära.

Seejuures tuleb välja, et õmbleja on üks amet, kus Harjumaal ei pruugigi kõige paremad palgad olla. Vähemalt statistikaameti andmetel teenivad õmblejad enim hoopis Läänemaal, kus mediaan on 881 eurot, Võrumaal (813 eurot) ja Raplamaal (791 eurot).

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Õmblejaid otsitakse aktiivselt, leiab ka palgaga pakkumisi

Statistika on üks asi, aga kuidas reaalne pilt on? Kui sirvida tööportaale, leiab sealt hulganisti õmbleja töökuulutusi, kusjuures välja on toodud ka palgatase.

Näiteks Tallinna firma Lipsufabrik otsib inimest, kes õmbleks lipse ja kaelasidemeid. Vaja on varasemat töökogemust õmblejana, palka lubatakse 850 kuni 1000 eurot.

Laagris tegutsev ettevõte Neiser Group otsib aga inimest, kes õmbleks pehmemööbli kangast ja nahast katteid. Ametikohal tuleb kasuks töökogemus pehme mööbli tööstuses või nahaõmblejana. Professionaalile lubatakse head tasu; kuulutusest tuleb välja, et selleks on 850 kuni 1200 eurot kuus.

Harjumaal Jüris tegutsev madratsikatete tootja Hilding Anders pakub aga palka isegi 1000 kuni 1500 eurot bruto, kusjuures ettevõttes õppeklassis saab ka väljaõpet. Pakutakse ka lõunasööki ning transporti näiteks Mustamäelt, Õismäelt, Lasnamäelt, Koplist ja Maardust.

Umbes samasugust palgataset pakub teinegi madraktsikatete tootja Aalto Eesti – Harjumaa firmas on bruto 1000 kuni 1500 eurot kuus, vaja on varasemat töökogemust õmblejana. Makstakse tükitööna, ehkki esimesel kuul ehk õppeajal on tasu 6 eurot tunnis. Ka seal firmas on transport tööle ja tagasi ning lõuna laual.

Tallinna ettevõte Aeromerk pakub aga tööd kogemustega õmblejale, kes valmistab tehnilistest kangastest eritellimusel katteid. Vaja on vähemalt viieaastast töökogemust õmbluse alal, palka saab aga alates 1300 eurost kuus, lubab kuulutus.

Õmblejaid otsib praegu veel rida ettevõtteid, neist mitmed ka väljaspool Tallinna, näiteks Narvas ja Võrumaal, ent palka päris avalikult kuulutuses välja toodud pole.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.