Uudis

Hüppeline hinnatõus: kõik toidupoed peale ühe kergitasid järsult tasuta kojuveo piirmäära

Ostukäru.Sakala/Scanpix

Eile teatas Selver, et tõstab alates juuli keskpaigast oma e-poest tellitud kauba kojuveo piirmääraks 99,99 eurot. Varem oli piirmäär 39,99 eurot.

See tähendab, et kui tellid kaupa üle selle summa, tuuakse see sulle koju tasuta ära. Kui alla selle, pead lisaks maksma 4,90 eurot.

Selver on järjekorras juba kolmas, kes sellise lükke teeb. Maikuus teatas Prisma, et nüüd peavad kõik olenemata tellitud kauba summast maksma teenustasu 4 eurot. Kett ise põhjendas seda nii: “Kuna Prisma eesmärk on igal moel tagada püsivalt soodne hinnatase kõigile Prisma klientidele, siis oleme mõistnud, et jättes teenustasu rakendamata, peaksid meie kulude tõttu tõusma kaupade hinnad. Seda me aga teha ei soovi.”

Prismale järgnes Coop, kes seadis 3,50-eurose teenustasu neile, kes tellivad kaupa summas alla 90 euro. Arvestades, et enne oli see number 25 eurot, oli see üsna järsk tõus. Coopi uudist pehmendas veidi see, et toidukappidesse tellimine on nüüd tasuta.

Kaupa koju toovatest poodidest on jäänud vaid üks pood, kes tasuta kojuveo piirmäära pole sel aastal tõstnud. Maximas tuuakse toit tasuta ära, kui ostad kaupa üle 40 euro väärtuses. Hetkel kehtiv kaupade kohaletoimetamise tasu on 0,99 eurot kuni 3,49 eurot (sõltuvalt valitud kohaletoimetamise ajast)-

Niisiis, kokkuvõte praegusest olukorrast:

Selveris pead toidukorvi eest maksma vähemalt 99,99 eurot, et see koju tasuta toodaks. Muidu pead tasuma lisaks 4,90 eurot.

Prismas pead maksma lisaks 3,50 eurot olenemata tellitud kauba summast.

Coopis pead toidukorvi eest maksma vähemalt 90 eurot. Muidu pead tasuma lisaks 3,50 eurot.

Maximas pead toidukorvi eest maksma vähemalt 40 eurot. Muidu pead tasuma lisaks 0,99-3,49 eurot.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.