Uudis

Hüppeliselt kasvanud elektriarvete tasumisega eestlastel veel probleemi ei ole

Elekter on kallis, aga mitte veel nii kallis, et inimesed oleksid arvete maksmisega massiliselt hädas.Foto: Shutterstock

Viimase aasta jooksul on nii Eestis kui ka mujal Euroopas elektrihinnad hüppelised kasvanud ja elektrihind lööb pidevalt uusi rekordeid, kuid arvete maksmisega inimestel veel probleemi ei ole.

“Hetkel me ei näe, et arvete tasumisega oleks rohkem probleeme kui tavaliselt,” selgitas olukorda Eesti Energia klienditeenuste kommunikatsioonijuht Lilian Eylandt.

Kui aga arve maksmisega peaks probleem tekkima, siis on kõige tähtsam seda Eesti Energiaga arutada ja mitte pead liiva alla peita. “Oleme oma arveldusküsimustes alati paindlikud ja üritame koos kliendiga leida kõigile sobivaid lahendusi. Kui klient on kaotanud püsiva sissetuleku või seisab teistel põhjustel silmitsi makseraskustega, soovitame meiega kindlasti ühendust võtta ja leiame koos viisi, kuidas arvete tasumisega edasi minna.”

Millised võimalused on aga kliendil juhul, kui arvete maksmisega tekib probleem? “Võimalusel ajatame elektriarvete maksmist pikema perioodi peale või anname maksmiseks ajapikendust. Üritame igal juhul vältida elektri väljalülitamist,” rääkis ta.

Lisaks soovitab ta mõelda energiasäästu peale, näiteks üle vaadata enda küttesüsteemi energiasäästlikkus ja vahetada välja energiaröövlitest seadmed. Täpsemalt saad energiasäästunippe lugeda siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.