Uudis

IKEA kavatseb Eestis palgata üle 300 inimese

Ikea pood.Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees / Scanpix

Rootsi sisustus- ja mööblipoodide kett IKEA alustas töötajate värbamist Rae valda ehitatavasse kauplusesse, avades kandideerimise seitsmele juhtivale ametikohale.

IKEA otsib juhte turunduse, müügi, personalitöö, IT, sisekujunduse ja muudes valdkondades. Ettevõte hindab, et tulevikus töötab Eesti IKEA-s üle 300 inimese, teatas mööblikett.

IKEA teeb ülejäänud vabad ametikohad teatavaks järgmise 12–16 kuu jooksul. Kauplus plaanitakse avada 2022. aasta sügisel.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

„Alustame IKEA Tallinna kaupluse värbamisprotsessiga ning esimene samm on moodustada hästi toimiv tiim juhtidest, kes panevad hiljem kokku oma spetsialistide ja kaastöötajate meeskonnad,” ütles IKEA Baltikumi inimeste ja organisatsioonikultuuri juht Laura Lustika.

Väärtuspõhine värbamine Lustika sõnul pakub IKEA Eestis tööd dünaamilises jaemüügikeskkonnas, võimalust isiklikuks arenguks, globaalselt rakendatavaid teadmisi ning ka ainulaadset Rootsi juurtega kultuuri.

„IKEA on ainulaadne oma kultuuri ja väärtuste poolest, milleks on näiteks lihtsus, ühtehoidmine ning inimestest ja planeedist hoolimine ja millest lähtume oma töös iga päev,” lausus Lustika. “Argipäevastes toimetustes tähendab see seda, et meil puudub tüüpiline hierarhiline struktuur – iga kaastöötaja on juht, oma valdkonna spetsialist ning oma tegude eest vastutav. Juht on eelkõige osa meeskonnast, kes teeb koostööd, aitab saavutada eesmärke ja viibib otse töösagina keskel nii palju kui tarvis.“

Lustika sõnul kannavad kõik IKEA töötajad oma ametitest olenemata vormiriideid, söövad samas töötajate restoranis ja jagavad kontoriruume, et tagada ühtehoidmine. See aitab kaasa võrdõiguslikkuse, koostöö ja avatud suhtluse kultuuri loomisele. IKEA kultuurist lähtuvalt võetakse uued juhid ja kaastöötajad tööle väärtuspõhiselt.

„Hindame nii juhtide kui ka kaastöötajate juures esmalt nende väärtusi ja mõtteviisi. Seetõttu palkame inimesi väärtuste ja pädevuste kombinatsiooni alusel,” lausus Lustika.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.