Uudis

“Imeravim” MMSi ostmine läks veidi raskemaks: pangalingid pandi kinni

Terviseamet kinnitab, et neil pole võimalik MMSi-laadseid tooteid ebaseaduslikuks kuulutada, sest need on kemikaalid, mida kasutatakse teistes valdkondades.

Eesti pangad sulgesid MMSi (Miracle Mineral Supplement – imetabane mineraallisand) nime all suuloputusvahendit müüva veebipoe Mineral Garden pangalingid, vahendab tänane Postimees. LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum näiteks ütles, et nad polnud varem sellisest keskkonnast teadlik. “Selliste toodete müügiks ei saa me tõepoolest pangalinki pakkuda,” ütles Rum viidates, et peale MMSi oli veebipoes pakutavate toodete hulgas veel selliseid, millel pole veterinaar- ega toiduameti (VTA) luba.

See aga ei tähenda automaatselt, et tervise turgutamiseks pakutavat kemikaali vahendava ettevõtte äri läbi oleks. Nüüdsest seisab veebipoe kodulehel teade, et ostude eest saab tasuda vaid PayPali või pangaülekandega SEB-sse. Samuti veab Itella tellitud pakid klientidele endiselt laiali.

MMSi nime all müüakse naatriumkloriti ja sidrunhappe vesilahuseid. Nende omavahelisel segamisel toimub keemiline reaktsioon, mille tulemusel tekib ühe ainena mikroobe hävitav kloordioksiid.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses