Uudis

Inbanki ülipopulaarsete uute võlakirjadega saab nüüd börsil kaubelda

Inbanki asutajad Priit Põldaja (vasakul) ja Jan Andresoo.Foto: Arno Mikkor

Reedel noteeriti Tallinna börsil Balti võlakirjade nimekirjas Inbanki emiteeritud 8000 allutatud võlakirja nimiväärtusega 1000 eurot.

Inbanki võlakirjade noteerimine on järg ettevõtte poolt läbi viidud avalikule võlakirjapakkumisele, mille käigus said võlakirju märkida Eesti investorid. Pakkumine märgiti 5,8-kordselt üle. Võlakirjaemissiooni kogumaht on 8 miljonit eurot, teatas Nasdaq.

Ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot ja aastane intressimäär 6 protsenti, mida makstakse välja kvartaalselt. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 19. detsember 2029.

Kaks korda rohkem investoreid kui kolm aastat tagasi

“Inbank noteeris oma võlakirjad börsil esmakordselt 2016. aastal vahetult pärast esimest avalikku pakkumist. Toona märgiti nende pakkumine kaks korda üle ning võlakirju märkis ligi 700 investorit,” ütles Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots.

“Mul on enam kui hea meel näha, et kolm aastat hiljem on Inbanki pakkumisest osa võtnud investoreid ligi kaks korda rohkem ja et nõudlus nende võlakirjade järele on nii suur,” lisas ta.

Inbanki nõukogu esimees Priit Põldoja ütles, et raha kaasates soovis Inbank elavdada ka Eesti võlakirjaturgu. “Inbanki võlakirjaemissiooni eesmärk oli mitmekesistada oma investorite baasi ja anda kohalikele jaeinvestoritele võimalus saada osa kodumaise panga rahvusvahelisest kasvust,” rääkis Põldoja, kelle sõnul täitis pea 6 korda üle märgitud emissioon endale seatud eesmärgid.

“Inbanki eelmiste võlakirjadega on Tallinna börsil viimase kolme aasta jooksul tehtud tehinguid kokku rohkem kui 1,5 miljoni euro eest, mis näitab, et Eesti turul on suur huvi kindla tootlusega kodumaiste instrumentide vastu ja kauplemine järjest elavneb,” sõnas Põldoja.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses