Uudis

Inbanki võlakirjad olid ülipopid, kõigi huviliste soove täita ei õnnestunud

Inbanki asutaja ja nõukogu esimees Priit Põldoja.Foto: Scanpix

Reedel lõppes Inbanki allutatud võlakirjade avalik pakkumine. Emissiooni esialgne maht 6,5 miljonit eurot märgiti 5,8 korda üle ja Inbank kasutas õigust suurendada emissiooni mahtu maksimaalses lubatud ulatuses 8 miljoni euroni.

Märkimisest võttis kokku osa 1348 investorit, kes märkisid kokku 38 miljoni euro eest Inbanki allutatud võlakirju. Emissiooni esialgne maht märgiti seega 5,8 korda üle.

Inbanki võlakirjade nimiväärtus oli 1000 eurot ning ettevõte andis avalikkusele juba enne pakkumist teada, et tahab need kättesaadavaks teha muuhulgas ka tavalisele inimesele ehk jaeinvestorile.

Inbanki nõukogu esimees Priit Põldoja ütles, et investorite huvi Inbanki võlakirjade vastu oli oodatust suurem ja seekordne emissioon märgiti ligi 6 korda üle. “Mul on hea meel, et sel korral märkisid võlakirju pea kaks korda enam kohalikke jaeinvestoreid ning enamik kohalikke fonde,” lisas ta.

Kuidas võlakirjad jaotatakse?

Inbanki nõukogu otsustas jaotada allutatud võlakirjad investorite vahel järgmiste põhimõtete järgi:

• kõik sama märkija poolt tehtud märkimiskorraldused summeeriti;
• maksimaalne märkimise summa investori kohta on 500 000 eurot;
• kuni 2000 euro suurused märkimised rahuldati täies mahus;
• Inbanki aktsionäridele jaotati 35% nende märgitud mahust, mis on suurem kui 2000 eurot;
• Inbanki olemasolevatele võlakirjainvestoritele ja institutsionaalsetele investoritele jaotati 25% nende märgitud mahust, mis on suurem kui 2000 eurot;
• ülejäänud investoritele jaotati 8,63% nende märgitud mahust, mis on suurem kui 2000 eurot;
• komakohtadega võlakirjade arv ümardati allapoole lähima täisarvuni;
• 1348 märkijast said 26% võlakirju soovitud mahus, 74% investoritele jaotati nende soovist vähem võlakirju.

Rahaga plaanis laieneda

Investoritelt kaasatud allutatud kapitali kasutab Inbank omavahendite koosseisus rahvusvaheliseks laienemiseks ja kapitalistruktuuri tugevdamiseks.

Inbank väljastas emissiooni käigus 10-aastaseid allutatud võlakirju nimiväärtusega 1000 eurot, intressimääraga 6% aastas.

Allutatud võlakiri tähendab, et kui Inbank peaks mingil põhjusel sattuma rahalistesse raskustesse, likvideeritama või pankrotti minema, siis rahuldatakse nendest väärtpaberitest tekkivad nõuded allest pärast seda, kui tagasi on makstud tavalised laenud ning näiteks kohustused klientide ees.

Võlakirjad kantakse investorite väärtpaberikontodele 19. detsembril 2019. Võlakirjad noteeritakse ja kauplemist alustatakse Nasdaq Tallinna Börsi Balti võlakirjade nimekirjas 20. detsembril 2019.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.