Uudis

Investeerimisfond ostab suurosaluse Luminoris, klientidele lubatakse kiiremat arengut

Luminor panga tegevjuht Erkki RaasukeFoto: Luminor

Põhjala pangad Nordea ja DNB müüvad 60-protsendilise osaluse Baltikumis tegutsevas Luminori pangas USA investeerimishiiu Blackstone erakapitalifondidele.

Luminori korporatiivkommunikatsiooni juhi Hedwig Meidra sõnul tähendab suure partneri lisandumine klientidele eelkõige, et käimasolevad muutused on võimalik ellu viia kiiremini. “Näiteks oleme välja öelnud, et tahame muutuda digitaalsemaks. Loome uue ajastu panka,” selgitas Meidra.

Panga juht Erkki Raasuke ütles pressiteates, et uus strateegiline omanik kindlustab Luminorile kapitali kättesaadavuse. “See võimaldab teha investeeringuid tehnoloogiatesse, mis aitavad luua nii uusi digilahendusi kui arendada praeguseid tooteid ja teenuseid.“

Baltikumi suurim pank

Meidra sõnul on Luminor juba praegu suurim kohaliku otsustusõigusega pank Baltikumis. Eesmärk on aga saada siinse turu suurimaks pangaks. Hetkel on Luminor varade mahult Swedbanki ja SEB järel kolmandal kohal.

Peakorter tuleb Eestisse

Kui praegu tegutsevad kolm Luminori panka Eestis, Lätis ja Leedus iseseisvalt, siis alates jaanuarist hakkab panga peakontor asuma Eestis ning teistes riikides tegutetakse filiaalina.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses