Investor Hans H Pank: avastan oma tööriistu nagu Hiina taikonaut Vene kosmoselaevas

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Unsplash

Hans H. Pank pole varem kunagi aktsiatega mänginud ega nende pealt teeninud. Ta kirjeldab oma blogis, kuidas ta iga päevaga investeerimise osas sutike targemaks saab. Tegemist ei ole investeerimissoovitusi jagava blogiga ja kui sa teed nagu tema, siis jääd ilmselt oma rahast ilma.

Eelmisel korral rääkisin, kuidas ma napilt rongi alt pääsesin ja ikka veel kaubelda saan rahuliku südamega. See polnud vist ikka päris tõsi ja ju ikka oli adrekas piisavalt üleval, et läksin kohe jõuga turult vahepealset kaotust tagasi nõudma.

Täisvõimsusega otse peldikusse

See väljendus hüppeliselt kasvanud tehingute mahus ja käibenumbris. Maksimaalse, 100 000+ euro suuruseks võimendatud rahakotiga, lammutasin nagu jaksasin. Kümned ja kümned tehingud päevas, esimesest turu lahtiolekuminutist kuni viimaseni välja.

Ja tootis, oi kuidas tootis. Ümisedes Uudo Sepa Võitmatut ja Ivo linna Julge laulu, paugutasin rohelisi päevasid järjest. 1500, 2000, 1600, 2600 eurot päev ja veel plusspäevasid lisaks, ilma, et midagi roosakski hakkaks minema rääkimata miinuse punasest.

Kuniks turg otsustas kolmapäeval hinnad junnina potti kukutada. Mina istusin muidugi täispangaga aktsiate otsas ja võtsin korraliku miinuse vastu nagu külmad pritsmed vastu voodisooja kannikat.

Nüüd kindlasti põrkab üles tagasi

Järgmine päev oli aktsiaturg kinni president Bushi matuste auks ja ma deduktiivselt järeldasin, et see annab toreda aja turule rahuneda ja sisenesin reedel juba eelturult jälle täispangaga, et kaotusi tagasi teha, kui nüüd turg tagasi üles kummipallina põrkama hakkab.

Kuskile ta ei põrganud. Nagu hantel läbi tiigijää sukeldus veel allapoole, viies kaasa kogu mu superseeriaga teenitud kasumi. Õnneks mitte väga palju rohkem. Päevakauplemiseks vajalik miinimum ikka säilis.

Peale seda olen nüüd jälle rahulikum olnud. Üks põhjus selles, et järgnevatel päevadel peale kukkumist tuli lihtsalt Traderit avades okse kurku ja siis ma veel olin sunnitud aasta lõpuni viis tundi Eesti ajatsoonist kaugemale reisima, mis on muutnud kauplemise päris ebamugavaks.

Kodune graafik istub mulle väga hästi. Kell 16:30 meie aja järgi läheb turg lahti ja 23:30 läheb kinni. Igati mõistlik ajavahemik arvutis passida. Hetkel mul siin aga kell 21:30 alles turg avaneb ja kinni läheb siis, kui kohalikud kuked juba õues lõugavad. Tasapisi siin kauplen väikese tehingute arvuga ja üritan mingit eriti kavalat ja tootlikku eel- ja järelturul kauplemise plaani välja mõelda.

Palju nuppe vajab veel läbiproovimist

Lisaks üritan oma tööriistadest paremini aru saada. Trader on minu jaoks ikka huvitav ja avastamist täis nagu vene kosmoselaev Hiina taikonaudile. Igasuguseid salapäraseid nuppe ja funktsioone on jube palju, mida katsetada.

Mina, kelle kohta sobib kenasti see ütlus, et „Kui kuskil seisab üks kohvikannu soojendaja, siis leidub ikka mõni loll, kes selle endale pähe paneb“, pean ikka kõike ilma manuaali lugemata katsetama.

Küll olen proovinud mingeid automatiseeritud tehingujadasid moodustada ja küll trading bot-ile mingeid imelikke ülesandeid anda. Üldjuhul pääsen sellega, et Trader karjub mu peale, aga vahel saan rahaliselt ka noomida.

Järgmisel korral üritan jagada, milliseid järeldusi ma eel- ja järelturul kauplemise kohta teinud olen.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.