Uudis

Isamaa tahab, et riik hakkaks eriolukorras peredele laenu andma

Helir-Valdor Seeder.Foto: European People's Party / Wikimedia Commons

Isamaa erakonna eestseisus kiitis heaks algatuse, mille eesmärk on pakkuda Eesti inimestele ja peredele lühiajalist riigipoolset tugilaenu, et koroonaviirusest tingitud majandusraskustega kohaneda.

Missugused oleksid laenu tingimused ja intress, Isamaa ei avalda, aga esimesed 12 kuud oleksid intressivabad.

Erakonna kava järgi antaks laenu kuni taotleja viimase kahe aasta kahe keskmise kuupalga ulatuses, seda arvestataks tasutud sotsiaalmaksu alusel. Laenu ülempiir oleks kolm Eesti keskmist palka ehk ligi 4500 eurot.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Tugilaenu saamiseks peaks taotleja või tema pereliikme sissetulek olema oluliselt vähenenud ehk analoogselt ettevõtetele pakutava töötukassa palgameetmega on see vähemalt 30 protsenti.

Laen on intressivaba esimesed 12 kuud. Laenu tagasimaksed algavad 12 kuud pärast laenu saamist ja laen tuleb üldjuhul tagastada kolme aasta jooksul peale intressivaba perioodi lõppu.

Laenu ülempiiri tõstetaks ja laenu tagasimakse perioodi pikendataks, kui peres on alaealisi lapsi.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on selge, et kui majanduskriis kestab pikemalt, satuvad paljud pered raskustesse. “Perede sissetulekud langevad ja säästud lõppevad, mistõttu ei ole neil võimalik katta endale võetud kohustusi – ohtu satuvad nende kodu ja vara. Samas on valdavalt tegemist inimestega, kes suudaksid tavaolukorras enda kohustusi täita,” ütles ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.