Uudis

Itaalia peatab viiruse tõttu inimeste kodulaenumaksed ja kaalub maksupause

Kaitsemaskidega itaallased Milanos.Foto: Shutterstock

Koroonaviirusest räsitud Itaalia plaanib inimeste toetamiseks peatada kodulaenumaksed ning võimalikud on ka ajutised maksukärped.

“Jah, nii saab see olema, eraisikutele ja peredele,” ütles Itaalia asemajandusminister Laura Castelli Itaalia raadiole vastuseks küsimusele, kas laenumaksete peatamine on plaanis, vahendas BBC.

Itaalias on seesuguseid meetmeid varemgi ette võetud, näiteks viimase finantskriisi ajal sai osa väikefirmadest ja peredest maksepuhkust. Itaalia pangaliit ABI teatas ka nüüd, et laenuandjad pakuvad väikefirmadele ja peredele maksepuhkusi.

MarketWatch märkis, et peatuda võib ka osa maksude kogumine. Täpne plaan peaks avalikkuse ette tulema kolmapäeval.

Itaalia plaanib ka küsida Euroopa Liidult luba tõsta oma eelarvemiinust senisest ülempiirist kõrgemale, et plaanne rahastada. Eelmisel nädalal teatas valitsus plaanist toetada 7,5 miljardi euroga eelkõige turismisektoris tegutsevaid ettevõtteid. Majandusarengu minister Stefano Patuanelli ütles aga nüüd, et summas tei piisa ning kulusid tahetakse tõsta ligikaudu 10 miljardi võrra.

Mitmed analüütikud prognoosivad, et perioodil aprillist juunini võib Itaalia majandus protsendi jagu kahaneda. Seda valitsus ära hoida püüabki.

Milano börs kukkus eile enam kui 11 protsenti, tänast päeva on turg lõpetamas eilsega võrreldes enam-vähem samal tasemel.

Märksõnad:
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.