Uudis

Jaanipäevaks saartele minek? Osta pilet aegsasti

Parvlaevad Piret ja Tõll.Foto: Scanpix

Saaremaale ja Muhumaale minejatele on sõiduplaani lisatud 22. juunil kaks täiendavat väljumist kell 22.15 Kuivastust ja kell 22.50 Virtsust ning 23. juunil kell 7.55 Kuivastust ja kell 8.30 Virtsust. Nagu ka eelmistel aastatel, aitab jaanipäeva eel Suurt väina ületada Regula.

“Vahetult pühadele eelnevad ja järgnevad reisid on juba suuresti välja müüdud. Õnneks on tänapäeval paljudel inimestel võimalik teha tööd ka kodukontorist ja saab oma reisiplaanides paindlik olla ning vajadusel varem kohale sõita,” rääkis Transpordiameti peadirektor Kaido Padar. Kuigi riik on saartele tellinud ka lisareise, siis ei tasu Padari sõnul reisiotsust viimasele minutile jätta, vaid osta pilet eelmüügist.

“Ja kindlasti on mõistlik minna mitmekesi ühe autoga või üldse ilma autota. Väikesaartel pole autoga niikuinii midagi teha ja ka Saaremaale või Hiiumaale minnes võib ju sõbra autoga sadamasse vastu kutsuda või siis hoopis bussi või rattaga minna, mis on veel tervislikum ja keskkonda säästvam valik,” soovitas ta.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Saaremaale sõites tasub varuda ka lisaaega, sest Virtsu alevikus 2,4 kilomeetrisel lõigul alates Virtsu sissesõidul olevast Alexela tankla ristmikust kuni sadamani toimub 11. juulini maantee remont.

Parvlaevadele lisaks on lisareisid ka lennukiga: 22. juunil ja 27. juunil väljumisega kell 15 Tallinnast ja 15.45 Kärdlast.

Väikesaartele minnes tuleks reisijal soetada pilet kindlasti eelmüügist või piletiautomaadist, sest sadamas ei pruugi seda enam saada. Vormsile reisijatele müüakse laevakassast pileteid vaid vabade kohtade olemasolul ning Kihnu saarele saavad sadama kassast pileti osta vaid saarele sisse kirjutatud inimesed.

Transpordiamet kutsub jaanipäeva eel kõiki liiklejaid üles valima sobiv sõidukiirus, mitte tegema riskantseid möödasõite ning arvestama ka teiste liiklejatega, keda pühade eel on nii vee- kui maanteedel tavapärasest rohkem. 

Ja kindlasti tuleb meeles pidada ning vajadusel ka teisele meelde tuletada, et alkohol rooli ja ujumisega kokku ei sobi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.