Uudis

Jaanuari vastuvõtt alanud: rahatarkust saab valikainena võtta iga gümnasist

Väärtuslikud finantsteadmised ja rohkesti teisi valikaineid on distantsõppena kättesaadavad sõltumata sellest, kus õpilane päriselt koolis käib.Foto: Canva

Eesti esimene täielikult distantsõppel põhinev valikainete kool alustas vastuvõttu jaanuaris algavatele kursustele. Valikainete koolis Edumus School saavad gümnasistid finantsmaailma praktikutelt õppida nii majandusõpetust, rahatarkust kui ka ringmajandust.

Edumus School pakub gümnaasiumiõpilastele distantsõppes praktilisi valikainete kursuseid, mida annavad õpetajate asemel sellel alal tegutsevad professionaalid ning mille saab kokkuleppel kooliga hindena arvestatud.

„Rahaasjadega hakkama saamiseks on oluline rääkida koolis rohkem investeerimisest, laenudest ja eelarvest. Finantskirjaoskuse e-valikainet on läbinud tänaseks 1500 noort ning tänu koostööle Edumusega jõuavad hädavajalikud teadmised veel rohkemate noorteni,” lausus rahatarkuse kursuse autor Mart Vainu.

Kool toob suuremal hulgal valikaineid rohkemate õpilasteni

Edumuse valikainete kooli saavad õpilased end kirja panna kodulehel school.edumus.ee kuni detsembri lõpuni. Kursused kestavad jaanuarist maini.

Koolis on võimalik valida peale rahatarkuse ainete veel üle 15 aine nagu arhitektuur, rakendusbioloogia, reklaam sotsiaalmeedias, mängude disain, programmeerimine, rahvusvaheline projektijuhtimine ja väitlus.

„Nüüd saab iga noor nii väikeses maakohas kui Tallinna kesklinnas valida hoopis enamate valikainete seast kui nende kool üksi saaks pakkuda. Lisaks üle-eestilistele gruppidele plaanime tulevikus juurde ka rahvusvahelisi kursuseid, näiteks raketiteaduse õppimiseks koostöös ukrainlastega,” ütles haridusalgatuse Edumus asutaja Maria Rahamägi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.