Uudis

Jõulukingid tellimata? Veel jõuab, aga tasub tegutseda ja järgida neid soovitusi

Jõulukink.Foto: Pixabay

Kullerfirma DPD Eesti kinnitusel on veel võimalik, et tellitud jõulukingid jõuavad õigeks ajaks kohale, ent selleks tuleks silmas pidada paari asja.

“Kellele meeldiks olukord, kus leiad mõnest e-poest veel viimasel hetkel ideaalse kingi ja tarneaeg on ka nagu sobiv, aga lõpuks selgub, et see ideaalne kink jõuab sinuni alles peale jõule? See pole just meeldiv olukord, aga tegelikult on mõningad asjad, mida saab ka ise ära teha, et tagada paki õigeks ajaks kohale jõudmine,” märkis DPD Eesti müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd.

Eelistada tasub kohalikke poode

“Esimene lihtne soovitus on eelistada Eesti enda e-poode. Kui leiate endale sobiva toote ka kuskilt kaugemalt, siis tasub otsida, kas sama või sarnane toode pole ka siin lähemal juba olemas,” rääkis Kivimurd.

Eestist tellides on kiire tarne garanteeritud ja tunduvalt väiksem on oht, et tellimus jääb kuhugi tohutu välismaise e-kaubamaja süsteemidesse ringlema ütles ta ja lisas, et pealegi on ikka parem toetada kodumaiseid ettevõtteid.

“Kullerfirma poolt vaadates on tegelikult nii, et kui meie e-poest paki juba kätte saame, siis ka suurte koormuste ajal on tarneaeg kaugematelt riikidest ikkagi suhteliselt sama. Kaubik sõidab ikka sama kiiresti. Kui just ekstreemsed ilmaolud ei sekku,” lisas ta.

Tarneaja erinevused tulevad pigem sellest, kui kiiresti suudab e-pood tellimuse teele panna ning enne tellimuse esitamist võiks Kivimurru sõnul ka ise veenduda, milline on e-poe lubadus tarneaja osas. “Tasub lugeda ka klientide jäetud hinnanguid ja kommentaare selle kohta,” lisas ta.

Tasub vaadata, kuhu tellida

Kiirema tarne tagamiseks on teine soovitus valida saadetise kättesaamiseks koht või viis, mis ei ole juba pakkidega üleliia koormatud. “Seepärast paluvadki kullerfirmad pühade eel alati, et inimesed kiiresti pakiautomaatidesse oma pakkidele järgi tuleks, et saaks kiiremini järgmise kliendi pakile ruumi teha,” märkis Kivimurd.

Nagu iga tellimuse ja saadetise tegemise puhul, tasub kindlasti kontrollida, et sisestatud telefoninumber ja kontaktid saaks kirja korrektselt ning ka postiindeks on kullerite jaoks olulise tähtsusega.

“Vahel on nii, et mõni välismaine e-pood ei edasta andmekaitse seaduste tõttu transpordi pakkujale tellija telefoninumbrit. Näiteks Saksamaa e-poed. Sellisel juhul on hea nipp kirjutada telefoninumber oma nime taha või lisakommentaaridesse,” rääkis Kivimurd.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.