Jõulukuuskede müüki mõjutab hoopis midagi romantilisemat, kui tarbijahinna tõus

Keskmise suurusega jõulukuuse hind jääb 30 euro kanti.Foto: Canva

Tõusvate hindade valguses uurisime, kas sel aastal kuuse tuppa toomine on äkki samuti kallimaks läinud. Võrdlesime eelmise aasta hindasid tänavusega ja küsisime ka kuusemüüjalt endalt. Lisaks hinnainfole saime teada hoopis midagi muud üllatavat.

Eelmisel aastal soetatud jõulupuu eestikuusk.ee lehelt on tänavu ikka sama hinnaga. Ise metsa minnes ja RMK-le tasu makstes on hinnad samuti mitmeid aastaid sama olnud. Mis aga toimub müügiplatsidel?

Küsisime hindade kohta Eestimaiselt ettevõttelt Kangro, rohkem tuntud kodulehega kuused.ee, kes on tegelenud pikalt jõulukuuskede müügiga ning neil on müügipunktid üheteistkümnes asukohas. Meile vastas Kangro esindaja Madis Haak hinnatõusu küsimuse peale, et kuused pole tänavu kallimad kui eelmisel aastal.

“Ütleme, et olenevalt sordist ja suurusest võib hind olla mõne puhul maksimum 1,50 eurot kallim,” vastas Geeniusele Haak ning lisas, et nemad kasvatavad kõik kuused ise, mistõttu ilmselt hind stabiilsem püsib.

Kuuskede hind kuused.ee lehel varieeruvad olenevalt kuuse suurusest 10-75 euroni. Nulg on 55-65 eurot. Erinevates kuusemüüki pakkuvates portaalides on keskmise mõõduga kuuse hind umbes 30 eurot ning nulud on suurusest sõltuvalt 40-75 euro vahele. RMK metsast saab kuuse ise tuua 3-30 euro eest.

Kui uurisime, kuidas sel aastal on kuusemüük läinud, vastas Haak, et veel on liiga vara öelda ning avaldas kuusemüügist midagi, mis tuli üllatusena: kuused müüvad paremini, kui talv on lumine. Kes oleks osanud arvata, et romantiline talv ning paks lumi paneb inimesi rohkem kuuskesi ostma?

“Kuusemüük läheb paremini, kui lumi on maas. Praeguse esimese lumega osteti kohe rohkem, aga nüüd lumi jälle sulas. Eks ole näha, mis enne jõule ilm teeb,” rääkis Haak. Lisaks saime teada, et inimesed ostavad kuuskesi platsidelt pigem vahetult enne jõule.

Seda kuidas lõpuks kuusemüük läks, ja kas see aasta sai kuuselõhna rohkematesse tubadesse kui mullu, selgub alles peale jõule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.