Jõulumuinasjutt elust enesest: Seda ukrainlast ma ei anna, saaks ühe teise, mul on mitu!

Ukraina töölised Eestis.Foto: Scanpix

Meie pikk ja uhke ajalugu on pikitud episoodidega, kus eestlane ei olnud oma maal mitte just juhtival positsioonil. Sisuliselt hoidsime me muidugi kogu seda masinavärki töös, aga osalust meil ettevõttes ei olnud. Nõukogusse ja juhatusse kuulumine, kui üldse, oli pigem vormitäide ja reaalselt juhtisid kõike ikkagi välismaised omanikud.

Nüüd saime taaskord aktsiapaki võõromanikelt kätte. Tüli on palju – kuidas juhtida, kuhu investeerida, kellega äri ajada? Aga vaadake üle Soome lahe, seal elavad nagu kuningad! Tasuta raha jagub kõigile ja jääb ülegi.

Paljud läksidki Soome Sepp Osayhdistö juurde omakapitali suurendama. Kiitsid veel mahajääjatelegi, et vot, kus siin on ikka ettevõte! Eriti midagi tegema ei pea, lihtsalt tiksub peale.

Põhjanaabrid ikka oskavad elada

Välismaised omanikud on alati osanud hästi elada. Või siis soomlased. Lasevad enda eest töö ära teha, puhkavad soojal maal ja ehitavad omale mökkisid.

Õnneks valitseb universumis tasakaal, sest nüüd on ka eestlasel tekkinud võimalus elada nagu soomlane või mõisahärra. Selle tõestuseks pildike elust enesest. Sisu realistlik, vorm kirjanduslik. “Põhineb tõsielulistel sündmustel”, nagu ütleks filmireklaam.

Pildike Eestist anno 2019

“Kuule, ega sul ukrainlast pole vaja? Mul üks on praegu üle.”

“Oo, on hea ukrainlane? Kas see, kes sul köögi tegi?”

“Ei, seda ma ei anna, see mul läheb maale kuuri ehitama. Mul on üks teine. Ma tõin mitu.”

“Kurat, ma mõtlen midagi välja. Aga on ikka korralik tegija?”

“On-on, ära muretse! Vihtus päev otsa tööd, nii et ei joonud vettki ja odav ka. Eestlane oleks kolm korda rohkem võtnud.”

“Ok, ma räägin kodus läbi, midagi ikka leiab.”

“Mhmh, aga otsusta kiiresti, see peab varsti Ukrainasse tagasi minema. Ma toon varsti ühed uued, aga ma ei tea, millal jõuavad ja järjekord on ka juba.”

Kes on järgmine iidol?

Ideaalne olukord, kus kõik võidavad. Ukrainlased kiidavad kodustele, et küll on sõbralik rahvas, elavad nagu kuningad! Ja maksavad hästi, oleks meil ka nii…

Nende pered rõõmsad, riik ka, sest raha tuuakse ju kodumaale. Meie saame oma aastaid pooleli olnud remondid ja ehitused tehtud, sest siit ära läinud ehitajate asemel on tublid ukrainlased. 

Lõpuks oleme me soomlastele järgi jõudnud. Kes võiks olla järgmine eeskuju?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.