Juba õige pea saad osta LHV uusi võlakirju, millel päris korralik intress

Foto: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES / Scanpix

Kolmapäevast, 16. septembrist läheb lahti LHV Groupi uute võlakirjade märkimine, huvilised saavad väärtpabereid soetada 25. septembrini. Oktoobri alguses peaksid need ka börsile jõudma.

Uued võlakirjad on päris pika aja peale – kokku lastakse välja kuni 25 000 (kui huvi on suur, siis kuni 35 000) võlakirja, mille tähtaeg on 2030. aasta septembris. Intressi makstakse kuus protsenti aastas.

Tuleb kindlasti arvestada, et tegu on allutatud võlakirjadega – ehk kui midagi peaks halvasti minema, näiteks läheb pank likvideerimisele või pankrotti, rahuldatakse nendest võlakirjadest tulenevad nõuded alles siis, kui panga võetud laenud, kohustused töötajate ees ja muud säärased nõuded on täielikult rahuldatud.

Võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot, nii et nende märkimine nõuab veidi ka kapitali. Muidu on pakkumine avatud ka kõigile Eesti tavainimestest investoritele.

Kui kaalud LHV võlakirjadesse investeerimist, siis tasub kindlasti enne pilk peale heita uute võlakirjade prospektile, mis võtab kokku kõik, mida asjast on vaja teada, ning selgitab ka LHV äri.

Märkimine algab 16. septembri hommikul kell 10 ning lõpeb 25. septembril kell 16. Otsus, kuidas võlakirjad jaotatakse, tehakse 28. septembril ning väärtpaberikontodele peaksid need jõudma 30. septembril. Juba oktoobri esimesel päeval peaks võlakirjad ka Nasdaq Tallinna börsil kaubeldavaks muutuma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.