Uudis

Jüri Mõis teisest sambast: siililegi selge, et raha välja võtta pole kasulik

Pensionireformi ümber on praegu palju kära ja vähe villa, ütleb ettevõtja Jüri Mõis.Scanpix

Endise hansapankuri ja ettevõtja Jüri Mõisa arvates ei hakka reaalselt pensionireformi tõttu toimuma ilmselt mitte midagi. Palju kära, vähe villa, kommenteeris ta tänast olukorda.

“Ma olen ka nagu pensioniealine ja mul on ka pensionifondid, aga ma ei ole täpselt arugi saanud, kuidas see asi käima hakkab. Kuhu peaksin minema, et oma fondidest raha välja võtta ja mis siis saama hakkab? See on naljakas küll, sest see justkui peaks minu teema olema. Sellel teemal on rohkem selgust vaja,” ütles Mõis.

Mõisa arvates on väga vähe neid, kes söandavad teisest sambast raha välja võtta. “See on siililegi selge, et raha välja võtta pole kasulik.”

“Tõenäoliselt see niimoodi läheb, et poliitikud saavad öelda: “Vot! Tegime ära!”, aga tegelikku tulemust või muudatust nad esile kutsuda ei suuda. Praegu paistab küll nii, et neil see ajutrust taga on väga hõre,” rääkis Mõis.

“Las nad siis tegutsevad! Mulle meeldib see Rain Lõhmus – teeme siis esimese samba ka vabatahtlikuks! Noh, mis siis, kui kellegi jaoks on see tragöödia! (sarkastiliselt – toim) Kuulutamegi välja, et kui vanaduses end toita ei jõua, siis sure maha!”

Praeguse plaani järgi saab teisest pensionisambast loobuda järgmisel suvel, raha hakatakse ilmselt välja maksma 2021. aasta algusest, on välja öelnud rahandusminister Martin Helme.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.