Uudis

Kaasab miljoneid: juba homsest saab LHV uusi aktsiaid märkida

LHV peakontor Tallinnas.Foto: Scanpix

Alates kolmapäevast on võimalik märkida LHV Groupi aktsiaid avalikul pakkumisel, LHV soovib kokku kaasata 25,3 miljonit eurot.

Ühe uue aktsia märkimishinnaks aktsiaemissioonil on 11,5 eurot. Sellest 1 euro on nimiväärtus ning 10,5 eurot ülekurss. Aktsiaid saab märkida kuni 25. septembrini, teatas LHV börsile.

Täna hommikul avanes LHV aktsia börsil 11,9 euro tasemel. Tänavu on väärtpaberi hind kõikunud 9,16 euro ja 12,35 euro vahel.

Pakkumise aluseks on LHV aktsionäride 21. augusti üldkoosoleku otsus suurendada LHV aktsiakapitali 2,2 miljoni uue lihtaktsia väljaandmise teel. LHV olemasolevatel aktsionäridel on eesõigus uute aktsiate märkimiseks kahe nädala jooksul aktsiate märkimisperioodi algusest.

Märkimisõiguse kasutamiseks õigustatud isikute ring määrati kindlaks 4. septembri arveldussüsteemi tööpäeva lõpu seisuga ning selle kohaselt kuulub väljastamisele kokku 2 188 157 märkimisõigust.

Tallinna börsil saavad märkimisõigusi soetada ka isikud, kes varem pole LHV aktsionärid olnud. Eeldusel, et pakkumist ei tühistata, annab iga märkimisõigus investorile õiguse märkida ja saada jaotusel üks pakutav aktsia.

LHV otsustab pakutavate aktsiate jaotuse pärast märkimisperioodi lõppu 26. septembril või sellele lähedasel kuupäeval. Pakutavaid aktsiaid ei jaotata ega anta isikutele, kelle väärtpaberikontol ei ole märkimisõigusi 25. septembri arveldussüsteemi tööpäeva lõpu seisuga.

Pakutavate aktsiatega kauplemine algab eelduslikult 14. oktoobril või sellele lähedasel kuupäeval pärast pakutavate aktsiate registreerimist Eesti äriregistris.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.