Uudis

Kagu-Eesti mikro- ja väikeettevõtjad saavad 600 000 eurot toetust

Niinimetatud ühemefirmad said taotleda toetust kuni 50 000 eurot.Foto: Shutterstock

Rahandusministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) toetavad Valga, Võru ja Põlva maakonnas tegutsevat 15 mikro- ja väikeettevõtjat kokku 600 000 euroga. Toetusmeede on osa rahandusministeeriumi Kagu-Eesti programmist.

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul aitab Kagu-Eesti ettevõtluse arengu toetusemeede kaasa piirkonna arengule ja annab tõuke mitmekesisemate töövõimaluste tekkeks kolmes Kagu-Eesti maakonnas. „Senised arengud näitavad vajadust toote- ja teenusearenduse ning mahtude kasvamisega seotud investeeringute järele ning siin tuleme Valga, Võru ja Põlva ettevõtjatele appi,“ kinnitas minister. „Paljud ettevõtted liiguvad tootmise või teenusepakkumise automatiseerimisele-digitaliseerimisele, samuti nõuab kulutusi personali koolitamine.“

RTK projektikoordinaatori Siret Soonseina sõnul on toetusmeede Kagu-Eestis menukas, seda eriti Võrumaal. „Taotlusi tuli meile kokku 44, nendest tervelt 24 laekus Võrumaalt. Kokku esitati taotlusi peaaegu 1,8 miljoni euro ulatuses, kuid paraku me neid kõiki toetada ei saa. Valikusse jäid 15 projekti, millest enam kui pooled saadeti Võrumaalt,“ ütles Soonsein.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Toetuse minimaalne suurus oli taotlemisel 10 000 eurot, maksimaalne 50 000 eurot ning toetuse maksimaalne määr on 60% kuludest. Umbes pooled toetusesaajad taotlesidki maksimaalset toetussummat. „Enamasti soovitakse toetuse abil oma tootmist suurendada või soetada uuemaid tootmisvahendeid,“ lisas Soonsein, milleks toetusrahasid kasutatakse. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.