Kagu-Eestis on kinnisvara endiselt jaburalt odav, kuid see võib lähiajal muutuda

KuppelmaastikForo: Scanpix

Kliimamuutuste valguses olen aastaid mõelnud, et üks hea võimalus maakeral toimuv üle elada oleks majapidamine Eesti lõunaosas künka otsas, järve ääres. Siis võib ennast kindlalt tunda nii üleujutuste kui põua korral.

Võib-olla on nii mõnigi teine samale mõttele tulnud, või on asi paremates majandusoludes, igatahes on tehinguaktiivsus Kagu-Eesti kinnisvaraturul viimastel aastatel tõusuteel, kinnitab Arco Vara analüütik Mihkel Eliste.

“Palgakasv ja paranenud tööturg on ühene kogu Eestile, kuid Kagu-Eestis on arengud sarnaselt Ida-Virumaale olnud tasakaalukamad, kuid siiski on liigutud paremuse poole. Täiendavalt omab olulist mõju laenuraha kättesaadavus, laenuraha pakkumine ja laenuraha hind, mis erinevalt Tallinnast või Tartust ei ole reeglina Kagu-Eestis sarnastel tingimustel, sest piirkondliku kinnisvaraturu ja tarbijaskonna osas on riskid kõrgemad,” selgitas ta olukorda.

Sarnaselt ülejäänud Eestile on ka Maarjamaa kagunurgas märgata turuaktiivsuse ja hinnataseme kasvamist, pakkumiste vähenemist ning pakkumishindade kasvamist. Kinnisvara hinnad on sealkandis aga endiselt vägagi taskukohased.

Odavama korteri võib kätte saada mõne tuhande euroga

“Olenevalt maakonnast võib soodsama korteri kätte saada mõne tuhande euroga, kuid enamasti algavad korterite hinnad umbes 10 000 eurost, Valgas ja Võrus on korterite hinnad madalamad ja remonti vajava korteri hinnad algavad 2000 eurost. Põlva korterite hinnad algavad 6000 eurost,” märkis Arco Vara Tartu osakonna maakler Margit Sults.

Majad ja talud saab Sultsi sõnul samuti soetada üsna soodsalt. Maakonniti on hinnad erinevad ning odavaima talukoha ja maja võib kätte saada ka 4500 euroga, sellisel puhul on tegemist aga kinnistutega, millel on taastamist vajavad hooned. Üldjoontes odavamate majade hinnavahemik on 4000 kuni 28 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.