Kaks aastat hiljem: kui palju on sisse toonud Eesti artisti Aropisse investeerimine?

Fanvestory koduleht.Foto: kuvatõmmis

Geenius investeeris kaks aastat tagasi toona end veel investeerimisvõimalusena reklaaminud portaali Fanvestory kaudu Eesti artisti Aropi muusikasse. Suurt tulu pole seni tulnud.

Kui Fanvestory 2017. aasta kevadel turule tuli, räägiti endast justkui laulubörsist – fännid saavad investeerida, et Eesti artistid saaksid laule luua, ning saavad vastu osa tulust.

Peagi tuli aga välja, et suurt tulu enamasti saadud ei ole. Fanvestory tõdes ka ise, et alguses räägiti investeerimisest liiga palju, praeguseks on firmast saanud pigem toetusplatvorm.

Seni oleme miinuses

Paar aastat tagasi, kui Fanvestory oli veel investeerimisplatvorm, otsustas aga ka Geenius panna Fanvestorysse veidi raha kasvama. Otsustasime toona paigutada 200 eurot Aropi muusikasse. Pakkumises oli neli lugu, sealhulgas hitt “Kiki Miki”, pidime saama 31 protsenti kontsertide, raadio, tele, allalaadimiste ja striimimise tasudest.

Seni me rikkaks saanud pole. Praeguseks on rahapaigutus meile tagasi teeninud 124 eurot, järgmist väljamakset on oodata 2020. aasta detsembris. Kokku saame me tulu teenida viis aastat, aga tundub, et vaikselt on väljamaksed pisemaks läinud:

Sarnane kogemus on ka Geeniuse lugejal Peetril, kes paigutas 2017. aasta kevadel raha Fanvestory esimesse projekti – Tanel Padari lugudesse. Tema on sisse pandud 20 eurost praeguseks tagasi teeninud veidi üle 11 euro.

Kolme aasta tagune lubadus: fänn saab investeeritud raha eest puhkusele sõita

Praeguseks ei ole seega realiseerunud Fanvestory kunagine lubadus, et investeerimine võib hästi sisse tooma hakata.

“Hetkel me ka artistide valikul võtame ainult need, kellel on ka rohkem fännibaasi, et pakkuda sellele fännile võimalust mitte küll täitsa rikkaks saada, aga me pakume objektiivset vastutasu selle eest, et nad usuvad artisti tulevikku,” rääkis üks Fanvestory asutaja ja tänane tegevjuht Birgit Karus Ringvaatele kolm aastat tagasi kohe Fanvestory käivitamise järel.

“Ütleme siis niimoodi, et kui läbi Fanvestory platvormi paarisajal lool olla osanik, siis nähtavasti võiks ikkagi mõned nädalad aastas puhata ka,” täiendas samuti stuudios olnud ettevõtte üks omanik Tanel Padar toona.

Praeguseks Fanvestory enam sellist liini ei aja: firma rõhutab oma kodulehel peamiselt võimalust artiste toetada, ent nendib siiski ka, et olemas on teenimispotentsiaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.