Kaks pudelit viina röövinud mees saadeti 4,5 aastaks vangi

Viin viis mehe pikaks ajaks vanglasse.Shutterstock

Viru maakohus saatis neljaks ja pooleks aastaks vangi mehe, kes röövis Kohtla-Järvel poest kaks pudelit viina.

Eelmise aasta 27. novembri hommikul varastas 44-aastane mees Ahtme linnaosas Puru teel asuvast toidupoest kaks pudelit viina.

Pärast varguse toimepanemist ähvardas 44-aastane mees turvameest tapmisega ning põgenes sündmuskohalt. Politsei leidis mehe ümbruskonnast ning pidas ta kahtlustatavana kinni. Eeluurimise ajaks võeti mees prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal vahi alla.

Mehele esitati süüdistus röövimises, kui see on toime pandud vägivallaga, relvaga ähvardades, isiku poolt, kes on varem toime pannud röövimise. Lisaks esitati mehele süüdistus asja omastamises.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Sergei Listovi sõnul on süüdistatav varem korduvalt kriminaalkorras karistatud, sealhulgas analoogsete kuritegude toimepanemise eest.

Viru Maakohus tunnistas mehe 13. jaanuaril kokkuleppemenetluses süüdi ning mõistis talle liitkaristuseks neli aastat ja kuus kuud vangistust.

“Kui inimene ei tee talle mõistetud varasematest karistustest järeldusi ega asu seadusekuulekale teele, ei jää muud üle, kui isoleerida ta ühiskonnast. Nüüd on tal palju mõtlemisaega,” selgitas prokurör Sergei Listov.

Kohtuotsus ei ole jõustunud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.