Karmid arvud: toidukoha pidaja avaldab, kui palju talle Wolti ja Bolti tasude järel raha kätte jääb

Wolti toidukullerid. Pilt on illustreeriv.Shutterstock

Tallinnas Patarei merekindluse juures tegutseb juba mõnda aega värskeid friikartuleid pakkuv toidukoht Kardul. Hinnad on seal päris mõistlikud – ent Bolti ja Wolti vahendustasu paneb omaniku mõtlema, kuidas hakkama saada.

“Ma ei taha kummagile platvormile heita halba valgust: imelised süsteemid väga tarkade inimeste poolt välja mõeldud,” nentis Kardula asutaja Siim Hiieväli toidukoha sotsiaalmeedias. On aga üks “aga” – mõlemad platvormid tahavad saada käibest suurusjärk 20-30%.

Kuidas hinnastamine üldse toimib? Hiieväli selgitas, et Kardulas on portsu hinnaks arvestatud kuus eurot. Sellest umbes kolmnadik on tooraine kulu. “Olen aru saanud, et see on toidukoha pidamise juures hea tava, et kui tooraine kulu sinna ca 30% juurde jääb, siis on mõtet pidada,” ütles ta.

Järgmised 30% on kohamaks, administratiivkulud, köögitarvikud – sealhulgas ka näiteks fritüüriõli ja grilligaas. Mõlemast saab ilmselt mõned kopikad veel alla, kui näpuga järge ajada.

“Oleme kuludeks saanud kokku 60%. Järgi on jäänud 40%. See on 6-eurosest portsust 2,4 eurot. Ma arvan, et see on okei raha, mille eest tööd teha. Ma küll alles ju alustasin ja päevased kassad on väikesed, eriti nädala sees aga katan sellega oma elamiskulud ära ja nälga ei jää,” rääkis Hiieväli.

Kui aga meenutada, mida küsivad toidu kohaletoojad, siis räägib matemaatika enda eest. “Mulle jäävad kopikad,” tõdeb Kardula omanik.

Nii küsibki toidukoht tarbijatelt nõu, mida edasi teha – kas praegune kuus-seitse eurot on pigem õiglane? Kui hinnad euro võrra tõuseksid, kas siis jätaksid tulemata? Seejuures tuleb muidugi arvestada, et transpordi hind tuleb asjale veel juurde.

Või tuleks hoopis proovida lojaalsusprogrammi kasutuselevõttu – umbes nii, et ütle salasõna ja saad kohapealt tellides süüa 20% soodsamalt?

Kaasa saab rääkida Kardula Facebookis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.