Karmide koroonapiirangute all olevad Harjumaa ja Ida-Viru saavad mitukümmend miljoni toetusi

Valitsuse ja kogu riigiaparaadi peakorter, Stenbocki maja.Foto: Shutterstock

Täna andis valitsus teada, et pühade ajaks ning natuke peale pannakse karmide piirangute alla ka Harjumaa – näiteks saab olema keelatud sisuliselt igasugune meelelahutus.

Ettevõtjad – näiteks turismisektor ja baaride-restoranide pidajad – on pikalt kritiseerinud seda, et piirangud kehtivad ja on vähemalt sama karmid kui kevadel, nüüd rohkemgi, ent toetusi ja abikätt ei paista kuskil.

Nüüd otsustas valitsus anda Harjuma ja Ida-Virumaa uutest piirangutest tekkiva majandusliku kahju kompenseerimiseks toetust 23 miljonit eurot.

Harjumaa ettevõtetele suunatud rahast toetatakse majutust, toitlustust ja meelelahutust, lisaks kultuuri, sporti ja erahuviharidust.

Ettevõtjad võivad loota tööjõumaksude kompenseerimist maakonnas asuvate töökohtade järgi, samuti otsetoetusi kultuuri- ja haridusvaldkonnas.

Mida uued piirangud tähendavad?

28. detsembrist 17. jaanuarini kehtivad piirangud esmakordselt Harjumaal ja pikenevad Ida-Virumaal.

Meelelahutusteenuste osutamine on keelatud igal pool, nii kasiinodes, bowlingu- ja piljardisaalides, täiskasvanute klubides kui ka majutusasutuste ruumides.

Klientidele peavad olema suletud kõik toitlustusettevõtete müügi- ja teenindussaalid. Toidu kaasamüük ning sellega seotud kullerteenus jääb lubatuks.

Külastajate jaoks peavad uksed sulgema kõik spordiobjektid, sealhulgas spordiklubi, saunad, spaad, basseinid, veekeskused ja ujulad.

Keelatud on avalikud koosolekud ja üritused, seal hulgas konverentsid, teatrietendused, kontserdid ja kinoseansid siseruumides. Külastajate jaoks peavad olema suletud ka muuseumid ja näitusasutused.

Loe piirangutest täpsemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.