Uudis

Kas LHV on hakanud kodulaenudele fikseeritud intressi pakkuma?

Ega küsida suu pihta ei lööda.Foto: Canva

LHV on hiljuti kindlalt väitnud, et nemad eurobori ei fikseeri. Geeniuseni jõudis aga info, et kui ilusti küsida, siis ikkagi pakutakse. Kas nüüd puhuvad intressitõusu ootuses LHVs teised tuuled?

LHV eraisikute finantseerimise juhi Catlin Vatseli sõnul on klintide suure huvi tõttu hakatud tegema personaalseid pakkumisi intressi fikseerimiseks kuni viieks aastaks. Selle võimaluse on pank välja pakkunud vaid juhul, kui klient on ise huvi üles näidanud.

“Et intressimäära fikseerimisest võita, peaks laenaja olema veendunud, et baasintressimäär on oluliselt tõusmas, sest enamasti on ikkagi muutuv euribor madalam kui panga poolt fikseeritud intressimäär,” kommenteeris Vatsel.

Vatsel rääkis, et intressi fikseerimine on nagu kindlustus – maksad veidi lisaks, aga ei pea järgmised viis aastat euribori kõikumise pärast muret tundma ning laenu kuumakse sellest ei muutuks. Intressi fikseerimisel tekivad aga teatud piirangud.

“Intressi fikseerimisel tuleks olla kindel, et fikseeritud perioodi jooksul pole soovi laenulepingut muuta ega kodu müüa. Üldiselt on intressiturud ettearvamatud nagu aktsiaturudki ja ajalooliselt ei ole intressimääradega spekuleerimine klientidele väga edu toonud, kuna kliendid hakkavad intressi fikseerimise vastu huvi tundma siis, kui pakutavad fikseerimise määrad on juba kõrgel tasemel,” arvas Vatsel.

Viimaste prognooside kohaselt intressid ilmselt ikkagi veel tõusevad, kuid ei ennustata liiga suurt euribori tõusu. Arusaadav on kodulaenuklientide hirm suurte maksete ees, ning soov ennast kaitsta. Sellegipoolest ei paku täna LHV ametlikult fikseeritud intressi, kuid kliendi palvel arutatakse nende sõnul läbi kõik võimalused – sealhulgas intressi fikseerimine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.