Kas maksaksid elektritõuksi rendi eest pooleteist kordse taksosõidu hinna?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Bolti tõukerattad Pariisis.Foto: Taxify / Bolt

Rahageeniuse arvutus näitab, et kui Eestis tuleksid elektritõukerattad tänavatele Soome või Pariisi hindadega, oleks nendega sõitmine oluliselt kallim kui teha sama ots Bolti taksoga.

Arvutus annab suure hinnavahe

Kui kallis oleks Tallinnas renditud tõukerattaga liiklemine? Ütleme, et saabud, seljakott seljas, Tallinna bussijaama ja tahad jõuda reisisadamasse. Kõige lühem autodele pakutav teekond (Google Maps Tallinnas rattakohaseid kalkulatsioone ei tee) on 2,6 kilomeetrit, mille auto peaks läbima 13 minutiga.

Võtame eelduseks, et teoreetilise 25-kilomeetrise maksimumkiirusega ratas liigub 20 kilomeetrit tunnis ja sel kulub vahemaa läbimiseks kaks korda kauem kui autol – 26 minutit.

Bolti Pariisi hindade järgi maksaks sõidu alustamine 1 euro ja minutihind on 15 senti. See teeks bussijaam-sadam otsa hinnaks 1+(26*0,15)=4,9 eurot. Bolt pakub hetkel sama taksosõidu hinnaks 3,2 eurot.

Soomlased: see on liiga kallis

Helsingi inimesed pole rahul sellega, et elektrilised tõukerattad tänaval vedelevad ja et nende rent nii kallis on, selgub YLE uudisest.

Tänavaküsitlus näitas, et linlased on uue liikumisviisi suhtes positiivselt meelestatud, aga leiavad, et teenus on liiga kallis, et seda pidevalt kasutada. Sõidu alustamine maksab seal 1 euro ja minutihind kõigub 15 sendist 25 sendini.

Osutatakse sellele, et tegu võiks olla pigem turistidele suunatud atraktsiooniga ning et näiteks tudengid endale seda mugavat liikumisviisi lubada ei saa.

Lahe, aga kas ka praktiline?

Tundub, et nagu Soomes, võiks ka Eestis renditõukekal rohkem potentsiaali olla sadamast saabuvate turistide teenindamiseks.

Eelmise aasta septembris alustas Taxify elektriliste renditõukerataste äri pakkumist Pariisis. Kas ja millal need Eestisse jõuavad, pole teada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.