Uudis

Kas pensionireformi ajavad ministrid võtavad ka ise teisest sambast raha välja?

Jüri Ratas jätab raha pensionifondi alles.Foto: Scanpix

Peaminister Jüri Ratas ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et jätkab ka pärast pensionireformi rakendumist teise sambasse raha kogumist.

Nii nagu peaminister, märkis ka sotsiaalminister Tanel Kiik, et jätkab raha kogumist teise sambasse. Kiik märkis, et soovitab seda ka teistel teha.

“Pensioniks säästmine on mõistlik põhimõte. Kas seda teha läbi teise samba või ka näiteks investeerimiskonto, mis on täiendav mehhanism, sõltub inimese enda oskustest, võimalustest, teadmistest ja ajalisest ressursist investeeringute juhtimisel,” lisas sotsiaalminister.

Rahandusminister Martin Helme seevastu märkis, et pole seni teise pensionisambaga liitunud ega plaani seda ka tulevikus teha. Välisminister Urmas Reinsalu soovitas seepeale aga Helmel teise pensionisambaga liituda.

“Ma kindlasti praeguse seisuga ei ütleks, et ma võtan raha välja,” ütles Reinsalu, kuid lisas, et sambas jätkamine sõltub palju ka teise samba operaatoritest.

Valitsus kiitis neljapäeval heaks kogumispensioni teise samba muudatused, millest tulenevalt muutub raha teise pensionisambasse kogumine vabatahtlikuks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.