Uudis

Kas söögikoht võib pudeli avamise eest raha küsida?

Restoran võib pudeli avamise eest raha küsida, aga selle eest peab kundet hoiatama.Shutterstock

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametisse (TTJA) pöördus tarbija seoses juhtumiga, kus Tallinna toitlustusettevõte lisas väljastatud arvele juurde korgitasu ehk pudeli avamise tasu. 

Kuivõrd restoranid on äsja avatud ja saame jälle nautida väljas einestamist, annab TTJA vastusest teada ja kutsub ühtlasi üles arvele lisatud täiendavatest tasudest vajadusel ametit informeerima.

„TTJA on endiselt seisukohal, et kaupleja poolt pudeli avamise ja joogi serveerimise käsitlemine eraldi lisateenusena, millest klient polnud eelnevalt teadlik, ning selle eest tasu küsimine on taunitav,“  ütles TTJA kaubandustalituse juhataja Birgit Valgus.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

„Ettevõtjal ei ole keelatud kehtestada oma toodetele või teenustele täiendavaid tasusid, kuid tarbijale peab olema esitatud ja teada toote või teenuse lõpphind,“ täpsustas Valgus. „Ei ole lubatud esitleda hinda nii, et tarbija järeldab seda lõpphinnana, kuid tegelikult lisatakse sellele veel mingi summa.“

TTJA kutsub juhtumitest, kus kaupleja on arvele lisanud täiendavaid tasusid teenindamise eest, julgesti teada andma. Muret saab kurta kas e-kirjas või helistades telefonil 6 201 707.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.