Kas Suurbritanniast tellitud ajakirju peab nüüd deklareerima?

Ajakirjandusväljaande saatmisel teise Euroopa Liidu riigi tarbijale on tegemist kaupade ühendusesisese kaugmüügiga, millele kehtib nüüdsest ühtne piirmäär 10 000 eurot.Foto: Shutterstock

1. juulist hakkasid kehtima maksumuudatused väljastpoolt Euroopa Liitu tellitavatele kaupadele. Muudatuste eesmärk on vähendada käibemaksupettusi ja tagada võrdsed konkurentsitingimused Euroopa Liidu ettevõtetele võrreldes niinimetatud kolmandate riikide ehk väljaspool Euroopa Liitu asuvate ettevõtetega.

Mis saab perioodikatellimustest?

Ajakirjandusväljaande saatmisel teise Euroopa Liidu riigi tarbijale on tegemist kaupade ühendusesisese kaugmüügiga, selgitas rahandusministeerium. See oli nii ka varem. Alates 1. juulist kehtib kaupade ühendusesisesele kaugmüügile uus Euroopa Liidu ülene ühtne piirmäär 10 000 eurot (seni kehtisid liikmesriikides erinevad piirmäärad, Eestis oli piirmäär 35 000€).

Kui see piirmäär on ületatud, käib maksustamine kliendi asukohariigis. Maksukohustuse täitmise lihtsustamiseks on loodud võimalus registreerida end OSS-erikorra (vt allpool) kasutajaks oma asukoha liikmesriigis. OSS-erikorra kasutamine tähendab, et registreerimise järgselt on võimalik kaupade ühendusesisese kaugmüügiga seonduvad maksukohustused täita erikorra raames, esitades deklaratsioonid ja tasudes käibemaksu Eesti maksuhalduri kaudu.

Mis muutus?

Juuli algusest jõustunud Euroopa Liidu e-kaubanduse käibemaksupaketiga laiendati seni kehtinud telekommunikatsiooni-, ringhäälingu- ja elektrooniliste teenuste maksustamise erikorda (ingl mini One Stop Shop, MOSS) ka muudele teenustele, mille käibe tekkimise koht on teises liikmesriigis, samuti ühendusesisesele kaugmüügile ja teatud juhtudel ka ie-poodide kaudu kauba müümisele. Laiendatud erikorra lühend on OSS (ingl One Stop Shop) ja kehtestatakse uus erikord IOSS (ingl Import One Stop Shop) ühendusevälisest riigist imporditavate kaupade kaugmüügile.

Kaugmüük (nii ühendusesisene kaugmüük kui ühendusevälisest riigist imporditud kauba kaugmüük) on piiriülene kauba müük lõpptarbijale. Ühendusesisene kaugmüük on selline Euroopa Liidus asuva kauba võõrandamine, mille käigus kaup toimetatakse lõpptarbijale kauba asukoha liikmesriigist mõnda teise Euroopa Liidu liikmesriiki. Ühendusevälisest riigist imporditud kauba kaugmüük on Euroopa Liidust väljaspool asuvas riigis asuva kauba võõrandamine, mille käigus see kaup toimetatakse lõpptarbijale Euroopa Liidu välisest riigist Euroopa Liidu liikmesriiki.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.