Uudis

Kas taksojuht on uus Eesti ehitaja? Pakutakse tasuvat tööd Soomes

Helsingisse oodatakse Eesti taksojuhte.Foto: Reuters/Scanpix

Personalivahendusfirma Chosen on võtnud ette uue projekti: aidata Eesti juhtidel pääseda Helsingis taksorooli. Asja eestvedaja Priit Pupart ütleb, et taksojuhte on igal pool vaja ja sealpool lahte on teenistus palju parem kui siin.

Firmal on kokkulepped paari Helsingi suurema taksofirmaga ja laekunud on ka esimesed avaldused huvilistelt juhtidelt.

Päeval kiirabis, öösel taksos

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Taksojuhi elu Eestis pole meelakkumine. Priit Pupart ütleb, et teab kahte meest, kes juhivad nii kiirabiautot kui ka taksot – et ära elada.

“Eestis on võimalik teenida 10-12 eurot tunnis. Iseasi, mis sellest järele jääb. Soome taksojuhid on öelnud, et Helsingis on 24 eurot tunnis reaalne teenistus,” ütleb Pupart.

Kas Helsingis võõrastele tööd jagub?

“Turu avanemisega sõidujagajatele on Soomes taksoroolist lahkunud umbes 1000 inimest.

Eesti ehitajad Soomes taksorooli ei istu

Kust siis need eestlased leitakse, kes Helsingis sõitjaid hakkavad vedama? Priit Pupart arvab, et need, kes juba Soomes ehitusel töötavad, autotooli ümber ei koli. “Ehitajad ära ei tule. Pigem tulevad nad tagasi Eestisse tööle, siin on palgad juba päris konkurentsivõimelised,” selgitab ta.

Soomes saaks palka

Eestis sõidetakse taksot enamasti ettevõtja või FIE-na teenust osutades või ise endajale tööd andes. “Minu teada on Eestis üksikud juhid, kes lepingu alusel tööl käivad. Helsingi taksofirmades makstakse ametlikult palka,” ütleb Pupart.

Kes tahab autoga sõites teenida ja ootab suuremat paindlikkust, selle valik on Taxify või Uber. Kes aga tahab kõrgemat palka ja ei pelga kindlaid tööaegu, võib ehk kaaluda karjääri Helsingis.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.