Uudis

Kas teadsid, et Bolti/Taxifyga saab juba praegu toitu tellida?

Bolti auto.Foto: REUTERS / Ints Kalnins / Scanpix

Asjassepühendatud saavad juba praegu Boltiga toitu tellida, enne kui firma suvel vastava teenusega välja tuleb. Selleks pole vaja muud, kui natuke suhtlemist.

Geenius on selle ise ära testinud ja teenus toimis suurepäraselt. Tõsi, tegu pole ametliku ega universaalse lahendusega.

Kuidas see käib?

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Erinevalt Wolti äpi kaudu tellimisest, tuleb taksoveo puhul haarata telefonitoru ja toidukohaga ise tellimus kokku leppida. Seejärel tellib Bolti takso kas restoran või teeb seda klient ise, märkides oma asukohaks restorani ja sihtkohaks selle, kus ta päriselt hetkel asub.

Esimesel juhul maksab näljane klient saabunud taksojuhile sularahas. Restoran aga teavitab teda, millal toit liikvele läks ja millal saabumist oodata on.

Miks see hea on?

Kullerid ju käivad, miks ma peaks tahtma Wolti asemel Bolti taksoga toitu tellida? Esiteks sellepärast, et Woltiga võib minna kole kaua aega. Võib ka olla, et Wolt sinu soovitud ajal ja sinu meelispaigas ei teenindagi.

Kuidas ma maksan?

See on selle süsteemi kõige keerulisem osa, kuna mingit makselahendust telefonikõnele (või ka e-mailile, messengeri-vestlusele vms) põhinevasse protsessi kaasatud pole. Kõige lihtsam ja loogilisem variant on maksta arvega.

Probleem on selles, et igale suvalisele helistajale ei hakka enamik restorane enne arve tasumist praadi teele saatma. Abiks oleks ettemaksuarve, aga pliidi ääres toimetades pole kokal ei aega ega ilmselt ka pädevust seda samal hetkel vormistada.

Kust ma saan nii osta?

Kuna taoline tehing eeldab usaldust, saad taksoga toitu tellida paikadest, kus oled tuntud nägu, või sealt, kus inimestesse väiksema umbusuga suhtutakse. Kui esimene ost tehtud, peaks teine lihtsamalt sujuma.

Kas nii võib?

Tegelikult pigem mitte. Veterinaar- ja toiduamet ütleb, et kui soovid autoga toitu vedada, siis pead esitama neile majandustegevuse teate.

Kas nüüd peaks toidukulleritest loobuma?

Seda me ei propageeri, las toiduvedajad veavad toitu ja inimesed inimesi. Aga hea on ju teada, et kui häda käes, saab kaaluda ka muid variante.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.