Uudis

Kas teadsid? Kõiki pakke ei tasu väljas olevasse automaati tellida

Ilmastikule tundlikud pakid tasub tellida kas siseruumides olevasse pakiautomaati või kutsuda kuller.Foto: Unsplash

Talveperioodil tasub läbi mõelda, kas kauba tellimine õues olevasse pakiautomaati on ikka mõislik – külmakraadid võivad toote kvaliteedi langetada või isegi täiesti kasutuskõlbmatuks muuta.

Eelmisel aastal Kantor Emori e-kaubanduse trendiuuringu kohaselt tellivad eestlased netipoodidest väga palju just elektroonikatooteid, kosmeetikat ja raamatuid.

Nende toodete puhul peab aga silmas pidama, kas ja kuidas võib välistemperatuur nende kvaliteeti mõjutada. Külma ilmaga võivad paljud pakid olla ohus, kuna nende sisu ei talu madalaid temperatuure.

“Näiteks võivad elektroonika või vedelikud välitingimustes tõsiselt kahjustuda. Sama lugu on ka kõrgete temperatuuride puhul, mil kuuma ilmaga võib temperatuur pakiautomaadi sees olla väga kõrge. Nii satuvad ohtu tundlikud tooted nagu näiteks kosmeetika või ravimid,” rääkis Itella Estonia OÜ kliendikogemuse juht Triin Parmsoo.

Tasub tellida siseruumidesse

Sellise olukorra vältimiseks ei pakugi mitmed kosmeetikat ja elektroonikat müüvad jaemüüjad tarnet väliautomaatidesse, kuna välipakiautomaatide suurimaksväljakutseks on äärmuslikud temperatuurid, tolm, päike, niiskus ja turvalisus, mis kõik võivad mõjutada tellitud toote kvaliteeti ning töökorda. 

“Võimaluse korral soovitame elektroonitooteid tellida ikka siseautomaati. Seda just põhjusel, et alati ei õnnestu koheselt tootele järele minna ning suur temperatuuri kõikumine võib mõjutada toodet,” rääkis elektroonikapoe Klick juhatuse liige Kaire Koik.

Nimelt võib liiga külmast või soojast võetud elektroonikatoode kodus kohe sisse lülitades puruneda. Seetõttu on oluline, et klient peab kindlasti toote kättesaamisel laskma saavutada tootel toatemperatuuri ning alles seejärel toode sisse lülitada.

I.L.U. turundusjuhi Hanna Loodmaa sõnul mõõdukad temperatuurikõikumised ilutoodete omadustele mõju ei avalda, kuid äärmuslikud muutused nagu UV-kiirgus, suur kuumus ja krõbedad külmakraadid võivad mõningast kahju teha küll.

“Tõeliselt karmide külmakraadide korral võib vett sisaldavates toodetes vesi külmuda. Külmudes vesi paisub, mistõttu võib vahel ka pakend puruneda. Lisaks eraldub vesi teistest koostisainetest ning konsistents muutub. Suvine pidev UV-kiirgus võib põhjustada koostisosade eraldumist ja toode kaotab omadused, näiteks päikesekaitsetoodete puhul kaob nende kaitsevõime,” rääkis ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.