Uudis

Kasulik teada: kuidas pakifirma lehelt vaadata, kas tellitud kaup on ka reaalselt teele pandud?

Pakkide saatmine.Shutterstock

Viimasel ajal hüppeliselt tõusnud e-ostude hulk on tekitanud kohati viivitusi tarneaegades. Kulleri- ja pakifirmad soovitavad jälgida paki teekonda iseteeninduskeskkondades.

Nendest näeb tihti ka seda hetke, mil saadetis poest teele pannakse, kuna selle järgi saab alles ennustada paki reaalset kohale jõudmise aega.

DPD müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd selgitas, et pajud kliendid on viimasel  ajal kullerettevõtte poole  pöördunud murega, et miks paki transport nii kaua aega võtab, kuigi reaalsuses pole vähemalt DPD poolt tarneajad olulisel määral pikenenud.

“Pigem on hetkel asi selles, et e-poed on praegu suure koormuse all ning paljud neist on alles nüüd hakanud rohkem e-müügiga tegelema ning seepärast pole veel mitmetel e-poodidel võimekust suurt hulka tellimusi kiiresti komplekteerida,” rääkis Kivimurd.

Kuidas teekonda vaadata?

Näiteks minupakk.ee on Eesti-siseste tellimuste puhul alati neli paki edenemise etappi: tellimuse andmed on DPD-le edastatud, transiidis, pakkide toimetuskeskuses, kohaletoimetamisel. 

“Neist esimene etapp tähendab seda, et e-pood on DPD süsteemi poolt väljastanud pakisildi, kuid saadetis ei pruugi ise veel üldse komplekteeritud olla. Keskkonnas märgitud teine etapp “transiidis” tähendab alles seda, et DPD on reaalselt e-poe poolt paki kätte saanud,” selgitas Kivimurd.

Omniva veebilehel on sarnaselt võimalik saadetise teekonda jälgida. Jälgimisinfos kuvatakse kõiki etappe, mida saadetis läbib – alates paki registreerimisest veebis ja üleandmisest kuni sorteerimiskeskusesse, kohalikku jaotuspunkti ning pakiautomaati või kliendini jõudmiseni.

“Samamoodi peaks klient arvestama jälgimisinfo puhul seda, et esimene märge jälgimisinfos ei tähenda tingimata seda, et pakk on juba postiettevõtte käes. Sageli tähendab see, et saadetise andmed on veebis registreeritud, seejuures pole saadetis aga veel füüsiliselt üle antud,” rääkis Omniva meediasuhete juht Mattias Kaiv.

Sama kehtib rahvusvaheliste saadetiste puhul – isegi kui jälgimisinfos kuvatakse paki asukohaks juba Eesti, siis sageli võib see tähendada alles seda, et saadetis on päritoluriigi eksporditerminalis Eesti poole teele pandud ning alles meie poole teel läbi rahvusvahelise tarneahela, märkis Kaiv.

“Nii võib sageli levida ka valearusaam, justkui saadetis seisaks mõnes Eesti laos, kui tegelikult pole see veel Eesti pinnale veel jõudnudki,” ütles Omniva meediasuhete juht.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.