Sarnaselt säästmisvõimalustele on ka teenimisvõimaluste puhul kõik sõltuv eelkõige sinu enda püsivusest ning leidlikkusest. Kui endal kohe sütitavat ideed ei taha tulla, siis uuri, mida teised inimesed sarnases olukorras on ette võtnud, et oma sissetulekut suurendada. Millised on nende ideed ja soovitused lisasissetuleku leidmiseks.
5. Tee plaan edasi liikumiseks
Kui oled saanud selge pildi sellest, milliste kuludega tuleb kindlasti arvestada igapäevase elu jaoks ja kui palju jääb raha alles tagasimakseteks, on aeg ette võtta taas esimene tabel, kuhu sa panid kokku kõik oma kohustused. Mõtle läbi, kas see summa, mis sul kasutada on, jagub sinult oodatud maksete teostamiseks. Kui tagasimakseteks kõigi jaoks ei piisa, siis on ka siin erinevaid võimalusi.
Proovi maksegraafikuid ümber kujundada. Selleks suhtle laenuandjaga ning tee konkreetne pakkumine, milline oleks igakuine makse, mis oleks Sinu jaoks sobiv. Kindlasti ära anna lubadusi, mille puhul sa ei ole kindel, kas sa suudad nendest kinni pidada. Eesmärk oleks vähendada igakuist tagasimaksekoormust selliselt, et suudad teenindada kõiki võetud kohustusi.
Võimalik lahendus on ka maksepuhkuse taotlemine. Kui oled saanud võlausaldajalt maksepuhkust, siis ei tähenda see seda, et võid selle aja “lõdvalt võtta”. Vastupidi – maksepuhkuse aega kasuta sihipäraselt selleks, et parandada oma rahalist seisu, näiteks makstes kiiremini lõpuni mõne väiksema kohustuse või siis suurendades oma sissetulekuid. Maksepuhkuse lõppedes oled siis paremini võimeline tagasimaksetega hakkama saama.
Kui peaks selguma, et ühel hetkel jääb kuu lõpus natuke rohkem raha alles, siis saad osa vaba raha suunata lisaks tagasimaksetesse. Seejuures pole soovitatav jagada raha “kastekannu põhimõttel” – igaühele natuke, vaid keskenduda ühele kindlale kohustusele, see ära tasuda. Sellest vabaneb juba järjest rohkem igakuiseid vahendeid mida saab oma korda uuesti rakendada järgmise laenu kiiremaks tagastamiseks.
6. Hoia liini ja ole järjepidev
Suurest võlakoormast vabanemine polegi lihtne, aga visadus ja järjepidevus viivad sellises olukorras kindlalt kohale. Järjepidevuse alla ei kuulu ainult see, et sa teed korrektselt kokkulepitud tagasimakseid. Järjepidevuse alla kuulub ka see, et Sa mõtled alati läbi millised väljaminekud ja ostud on vajalikud ja millised mitte.