Uudis

Katse paljastab: suur osa Aliexpressi ja teiste veebikaubamajade toodetest on elule ohtlikud

Veebikaubamajad.Shutterstock

Aliexpressist, Amazonist, eBayst ja Wishist tellimine võib olla lihtne ja odav, kuid nagu Which?-i ja viie Euroopa tarbijaühingu testid näitavad, siis on paljud tooted ohtlikud. Numbrid on kergelt öeldes ehmatavad. Kokku võeti nimetatud veebikaubamajadest testi 250 toodet ning 165 neist kukkusid ka testi läbi.

Eriti kehvasti ‘esinesid’ veebiturgudelt ostetud vingugaasi- ja suitsuandurid: testis oli kaheksa andurit ja mitte ükski neist ei suutnud vastavalt vingugaasi või suitsu tekkimisel piiksuma hakata.

Veel pärle, mis testide tulemusel leiti: akupank, mis sulas laadimise ajal üles; jõulutuled, mis võivad elektrilöögi anda ning põlemisohtlikud USB laadijad.

Lisaks elektroonikale kukkusid testides läbi ka igasugused lastele mõeldud tooted, näiteks sisaldasid paljud beebidele mõeldud mänguasjad väikeseid osakesi, mis võivad väikelapsele ohtlikuks osutuda.

Samuti osutusid ohtlikuks suur hulk testitud meigi- ja hügieenitooteid, testitud 39-st tootest kukkus testi läbi 22.

Tarbijaühingud informeerisid veebikaubamajasid oma leidudest ja igaüks soostus konkreetsed tooted müügist eemaldama, kuid tulemused näitavad, et teatud tootekategooriate puhul tasub väga ettevaatlik, kuna probleem on siiski läbiv. Samuti on müüjatel üsna lihtne samasugused tooted uuesti müüki panna.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.