Uudis

Kaubakeskused võivad taas avaneda juba mais, aga allahindlusi ei tohi teha

Taavi Aas.Foto: Flickr / EU2017EE Estonian Presidency

Majandusminister Taavi Aas ütles tänasel pressikonverentsil, et tema eesmärk on kaubanduskeskused avada juba mai esimeses pooles, kui koroonaviirusega seotud olukord hullemaks ei pöördu.

“Me tegelikult oleme suutnud seda viirust päris hästi hallata. Et see nii jätkuks, on kõik meie endi kätes. Ainult meie saame selle kõik ära rikkuda,” rääkis Aas pressikonverentsil.

Ministri sõnul on valitsusel on praktiliselt valmis teekaart, kuidas kriisist väljuda. See hõlmab ka seda, mis puudutab majandust – eelkõige kauabanduskeskusi, sest see on suur osa Eesti majandusest, kus töötab väga palju inimesi.

“Minu eesmärk on, et me suudaks kaubanduskeskused avada mai esimeses pooles. See eeldab seda, et reeglitest peetakse kinni ja positiivsed trendid jätkuvad. Ki see nii ei ole, ei ole muidugi mingeid avamisi, mingeid leevendusi,” ütles Aas.

Allahindlusi ei tohi teha

Aasalt küsiti ka, kuidas plaanitakse ära hoida sarnaste olukordade juhtumine, nagu Sportlandis enne kaubanduskeskuste sulgemist – toimus suur allahindlus ning inimesed tormasid viirusest hoolimata massilisel ostlema.

“Üks osa reeglitest puudutab ka allahindlusi ja meie ettepanek on see, et igasugused allahindlused saaksid toimuda ainult e-poes,” vastas Aas.

Kui kaubanduskeskused taas avanevad, jäävad kõik senised piirangud ministri sõnul alles – sealhulgas 2+2 reegel ning piirang, kui mitu inimest ruumis korraga olla võib. Poed peavad tegelema pidevalt ruumide desinfitseerimisega.

“Reeglid, kuidas asutused peavad käituma, tulevad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt kõikidele kaubanduskeskustele,” rääkis Aas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.