Uudis

Kaubanduskeskuste poed ja mängutoad saavad riigilt renditoetust, taotlusi saab teha õige pea

Kristiine keskus enne koroonapuhangut.Foto: Shutterstock

Riik asub toetama ettevõtjaid, kelle kaubandus- ja teeninduspinnad asuvad eriolukorra ajal suletud kaubanduskeskustes. Toetuse summa on kuni 25 protsenti ühe kuu rendimaksest.

Renditoetust saavad küsida eriolukorras suletud olnud kaubanduskeskuste poed ja teeninduspunktid, lisaks ka väljaspool kaubanduskeskusi asuvad laste mängutoad.

Raha saab aga vaid ainult siis, kui taotluse esitamise ajaks on saadud rendileandjalt rendi allahindlus võrreldes 2020. aasta veebruaris kehtinud kuise rendiga.

Toetust saab taotleda läbi EAS-i. Toetuse välja töötanud rahandusministeerium andis sotsiaalmeedias teada, et taotlemise kohta tuleb täpsem info lähinädalatel EAS-i kodulehele.

Kui palju ja kuidas toetust saab?

Toetust saavad taotleda nendes kaubanduskeskustes asuvad kaubandus- ja teenusettevõtted, mis suleti eriolukorra tõttu tänavu 24. märtsil.

Ühtlasi peab firma märtsi ja aprilli maksustatav käive olema langenud vähemalt 30 protsenti võrreldes 2019. aasta sama perioodi käibega või, kui ettevõtja on tegutsenud vähem kui aasta, siis võrreldes 2020. aasta jaanuari ja veebruari kogukäibega.

Renditoetuse taotlusvooru alguse kohta annab EAS infot oma veebilehel ja e-teeninduses. Toetus makstakse välja kümne tööpäeva jooksul pärast taotluse rahuldamise otsust. 

Toetuse põhimõte on, et riik kompenseerib rentnikule rendileandja poolt tehtud soodustusega sama suure osa rendist, kuid mitte rohkem kui 25 protsenti. Minimaalne toetussumma on 100 eurot.

Ehk kui rendileandja teeb 25 protsendilise rendisoodustuse, siis riik kompenseerib rentnikule veel täiendavalt 25 protsenti rendist ja rentniku lõplikuks kuluks kujuneb 50 protsenti algsest rendist.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.