Kaupluste taasavamise esimesel päeval poeuksi maha ei joostud

Ülemiste keskus.Foto: Shutterstock

Kui paljud eeldasid, et esmaspäeval üle pika aja taas uksed avavad kauplusi tabab ostjate tormijooks, siis poepidajate kinnitusel nii siiski ei juhtunud.

Rocca al Mare ja Kristiine keskuse juht Kristjan Maaroos ütles Postimehele, et päris tormijooksu kaubanduskeskustesse ei ole. «Vaatasin viimaseid numbreid ning 25 protsendini on veel ruumi,» selgitas ta.

Maaroos lisas, et mõnes väikses kaupluses on uksel teenindaja, kes inimesi kontrollib ja jälgib, et poes oleks lubatud arv kliente.

Ülemiste juht Guido Pärnits ütles Postimehele, et esmaspäevast päeva ei saa nimetada tormijooksuks. «Huvi on päris suur, kuid ei saa ka öelda, et me ei suudaks leevenduste normatiive täita,» rääkis Pärnits. «Selgelt on poolteist kuud midagi ostmata jäänud. Iga inimene tahab kevadel olla kevadkollektsioonis,» lisas ta.

Tema sõnul mingit hullust ei ole, inimesed tulevad, jalutavad läbi ja hängima ei jää. «Ma arvan, et lisaks kaubanduskeskuste juhtidele olid kaupluste avamise pärast õnnelikud ka inimesed,» lisas Pärnits.

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno teatas esmaspäeval, et amet on saanud signaale, et kaubakeskustes käib ostumöll ning distantsireeglitest ei peeta kinni. «Me mõistame inimeste soove, kuid piirangutest loobumine võib anda kiire tagasilöögi, kui me unustame ohutuse. Olgem siis edasi sama mõistlikud nagu piirangute ajal, sest olukord on endiselt keeruline,» toonitas Lanno.

Esmaspäevast leevenesid poodidele kehtinud ranged piirangud: uksed tohivad avada kõik kauplused, kuid arvestada tuleb 2+2-reeglit ja kuni 25-protsendilist ruumitäitumuse nõuet. Kehtib ka siseruumis maski kandmise nõue. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.