Uudis

Kelmused vohavad: Eesti mehelt peteti võltslotoga välja kümneid tuhandeid, pettusi tuleb juurde iga päev

Petturid saadavad jälle ähvardavaid kirju, kus väidavad, et omavad inimese kohta pilte ja isikuandmeid. Foto on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Netipetturid tegutsevad praegu aktiivselt – pea iga päev tuleb politseilt teateid selle kohta, et keegi on taas petta saanud.

Täna näiteks andis Põhja prefektuurist teada, et eile alustati kriminaalmenetlust asjas, kus veebilehel Lottoviva.com väideti 41-aastasele mehele, et ta olla võitnud 30 000 eurot.

“Lotopileteid” oli mees enne ostnud 300 euro eest. Võidu väljalunastamiseks nõuti aga veel raha – 10 protsenti väidetavast võidust. Kokku käis Eesti mees välja 19 000 eurot, ent väidetavast võidust polnud haisugi.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Lottoviva leht väidab justkui, nagu oleks tegu Saksa loteriiga, ent tegelikult pole ametliku registreeritud firmaga tegu ning ka kogu sait on vene keeles.

Finantspetturid tegutsevad aktiivselt

Kui lotopidajatena end kelmid väga tihti esitama ei kipu, siis muid seesuguseid netikelmusi tuleb ette küllaga. Oleme Geeniuses kirjutanud palju sellest, kuidas petturid inimesi justkui investeerima meelitavad – tihti on esimeseks sammuks telefonikõne, kus maakler justkui investeerima kutsub.

Alles 15. juunil alustas Põhja prefektuur aga kriminaalmenetlust, sest kauplemisplatvormil crypto-bull.cc oli väidetav maakler loonud asjadest ebaõige ettekujutusele 39-aastasele mehele, keda hullutati krüptorahaga.

Eesti mees oli andnud juurdepääsu oma nutiseadmetele AnyDesk programmiga ja teinud makseid krüptoraha kauplemiskeskkonnas välismaistele kontodele kogusummas enam kui 11 000 eurot.

Esmaspäeval alustati kriminaalmenetlust ka teise sarnase juhtimi puhul – kauplemisplatvormil u-i-group.com lõi väidetav maakler ebaõige ettekujutuse tegelikest asjaoludest 32-aastasele mehele, kes tegi makseid krüptoraha kauplemiskeskkonnas kogusummas 5000 eurot.

Tuleb ette ka valusamaid kelmusjuhtumeid. Samuti esmaspäeval alustati menetlust, sest 44-aastane Harjumaa naine kasutas oma lähedase isikuandmeid, pangaandmeid ja paroole ning esitas interneti vahendusel oma lähedase andmetega kiirlaene väljastavatele äriühingutele laenutaotlused ja sõlmis laenulepinguid kokku ligikaudu 10 000 euro eest.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.