Uudis

Kes maksab kinni äikesetormis katki läinud ruuteri?

Elmo Riig, Sakala/Scanpix

Äikesehooaeg Eestis kestab ja seega tuleb ette ka mitmesuguseid kahjusid. Eriti tihedad on juhtumid, kus äikese tõttu läheb katki ruuter või digiboks.

Tasub aga meeles pidada, et kui sind tabab halb õnn ja pikselööb keerab ruuteri või digiboksi tuksi, siis garantii sellele ei kehti. Seega ei saa ruuterit operaatori juurde esindusse saata ja loota, et see seal tootja kulul asendatakse või ära parandatakse.

Kuidas on lood kindlustusega? Sõltub kindustusest, aga kõige tavalisem kodukindlustus selliseid kahjusid ei kata. Selleks on tarvis koduse vara lisakaitse.

IIZI turundusjuht Maria Pleesi sõnul tuleb kindlasti üle vaadata, kas kindlustus katab lisakskodule üldiselt ka koduse vara. “Äikese poolt tekitatud kahjud kodusele tehnikale ja muule varale kuuluvad hüvitamisele, kuid selleks tuleb kindlustust tehes juurde valida kindlasti koduse vara lisakaitse,” ütles ta.

“Täpsemalt tuleb vaadata üle, milliste riskide vastu on soov kindlustada,” rääkis Plees. “Näiteks põhiriskidega kodukindlustus ei hüvita olukorda, kui äike tekitab voolu kõikumise ning selle tagajärjel kodumasinad- ja seadmed rikki lähevad. Kui aga soovid oma kodu täielikult kaitsta, siis tuleks valida laiem kindlustuskaitse.”

Plees lisas, et laiendatud kaitsega kodukindlustuse maksed võivad põhipaketiga võrreldes olla 7-20% suuremad.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.