Uudis

Keskerakond avas kaardid. On võimalik, et peaministriks tõuseb Kaja Kallas

Peaminister Kaja Kallas.Foto: Scanpix / Raigo Pajula / AFP

Keskerakonna üks juhtpoliitikuid Mailis Reps ütles täna ajakirjanikele, et võimuliitu üritatakse teha Isamaa ja Reformierakonnaga.

Tema sõnade järgi otsustaks peaministrikoha sel juhul Reformierakond, kuna selline on parlamentaarne loogika. Ilmselt tähendaks see, et valitsust asuks juhtima Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

“Meie huvi oleks minna Reformierakonnaga liitu siis, kui selles on ka Isamaa,” rääkis Reps ERR-ile. Tema sõnul on koostöö Isamaaga seni hästi sujunud, ent senise võimuliiduga jätkata ei soovita.

Loe pikemalt Repsi sõnavõtu kohta ERR-i uudisteportaalist.

Iseenesest oleksid kahel suurel parteil hääled koos juba kahepeale – 59 kohta. Kui aga juurde võtta Isamaa, oleks võimuliidul koguni 71 kohta riigikogus.

See tähendaks, et koalitsioonil on riigikogus kahekolmandikuline häälteenamus, mis annab palju võimalusi. Mis need on, loe täpsemalt siit.

Tundub, et veel hommikul olid kokkulepped teised – spekuleeriti, et sama koalitsioon võib jätkata ning peaministriks saada kas Reps ise või näiteks keegi Isamaast.

“Otsus on langenud, Reps on meile noa selga löönud,” kirjutas aga pärastlõunal Facebookis EKRE poliitik Peeter Ernits. “Mailis tõmbas meile vee peale. Hommikul räägib üht, lõuna paiku teist. Nagu tavaliselt.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.