Uudis

Keskerakond teatas, et tahab Tallinnas kõigile tasuta ühistransporti, sama soovivad sotsid

Toomas Vitsut Tallinna uusi busse vastu võtmas.Foto: TOOMAS HUIK/POSTIMEES/Scanpix

Kui praegu saavad Tallinnas tasuta ühistransporti nautida vaid pealinna elanikud, siis edaspidi plaanib Keskerakond muuta Tallinnas ühistranspordi priiks kõigile vaatamata sissekirjutusele.

Sotsid: see maksaks 4 miljonit eurot

Sama idee on välja käinud sotsiaaldemokraadid. Rainer Vakra sõnul peaks lubaduse hinnaklass olema kuni 4 miljonit eurot. “Tegelikult on see ilmselt poole väiksem, kui võtta maha kalli ja tarbetu piletisüsteemi ülalpidamine ja kontroll ja suunata munitsipaalpolitsei tegelema näiteks taksondusega,” ütles Vakra Rahageeniusele septembris. Katteallikaks pakkus ta linnameedia kokkutõmbamist.

Keskerakonna poolt ettepaneku teinud Riigikogu liige Toomas Vitsut ei täpsustanud, kui kalliks muudatus maksumaksjale läheks. Tema sõnul oleks tasuta sõidu õiguse andmine kõigile panus nii nende inimeste toetamisse, kes Tallinnasse tööle käivad, kui ka Eesti majandusse tervikuna.

„Kui praegu kulub paljudel Tallinnasse tööle sõitvatel inimestel ühistranspordile proportsionaalselt suur osa palgast, siis tulevikus jääks see kulutus tegemata. Maksumaksja raha jõuaks kõige otsemat teed pidi sinna, kus seda kõige rohkem vaja ning väldiksime bürokraatlikku ümberjaotamist,“ tõi endine Tallinna linnavolikogu esimees välja.

Loe, mida erakonnad lubavad võimule saades tasuta pakkuda

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.