Uudis

Keskmine brutopalk tegi esimeses kvartalis kena tõusu

IT-vallas tõusis keskmine brutopalk 2629 euroni.Foto: Shutterstock

Statistikaameti andmeil oli keskmine brutokuupalk 2021. aasta esimeses kvartalis 1473 eurot, kasvades mulluse esimese kvartaliga võrreldes 4,9 protsenti.

Kõige kõrgemad on palgad Harju- ja Tartumaal ning info ja side, finants- ja kindlustustegevuse ning energeetika tegevusaladel, teatas statistikaamet.

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul on keskmine brutokuupalk viimase viie aasta jooksul järjepidevalt suurenenud: “Möödunud aastal võis küll täheldada palgakasvu tempo aeglustumist, aga selle aasta esimeses kvartalis oli keskmine brutokuupalk taas ligi viis protsenti suurem kui eelmisel aastal samal ajal.“

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Kõrgeim brutokuupalk oli 1623 euroga Harjumaal ja 1438 euroga Tartumaal ning madalaim 1118 euroga Võrumaal ja 1133 euroga Põlvamaal. Kõige enam tõusid palgad aastaga Hiiumaal ja Pärnumaal, väikseim palkade tõus oli aga Võru- ja Põlvamaal.

Keskmine brutokuupalk oli taas kõrgeim 2629 euroga info ja side tegevusalal, 2582 euroga finants- ja kindlustustegevuses ning 2295 euroga energeetikas.

Madalaimat palka teeniti aga 847 euroga majutuse ja toitlustuse, 1119 euroga kinnisvaraalase tegevuse ning 1165 euroga kunsti, meelelahutuse ja vaba aja tegevusaladel.

“Palk kahanes tegevusalade lõikes vaid majutuses ja toitlustuses ning energeetikas, suurim kasv oli aga tervishoiu ja sotsiaalhoolekande ning põllumajanduse ja metsanduse aladel,” lisas Tarkiainen.

Kõrgeim brutokuupalk oli 1877 euroga riigile kuuluvates asutustes ja ettevõtetes ning 1831 euroga välismaa eraõiguslikele isikutele kuuluvates ettevõtetes.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas brutokuupalk kõige enam välismaa eraõiguslikele isikutele kuuluvates ettevõtetes ning kõige vähem riigile kuuluvates asutustes ja ettevõtetes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.